Akademia Curator
fot. Ultraliga

Curator dołącza do iDomina eSports

Powoli poznajemy składy zespołów, które będą występować w europejskich ligach regionalnych. Wraz z tym poznajemy nowych pracodawców polskich graczy. Niektórzy decydują się na wyjazd do Hiszpanii, inni do Serbii, a jeszcze inni do Włoch. To właśnie na Półwyspie Apenińskim walczył będzie były leśnik Akademii, Łukasz „Curator” Kustosz.

Dla Curatora jest to kolejna próba w zagranicznym zespole. W przeszłości miał okazję występować w niemieckim DIVIZION, z którym pomimo zajęcia drugiego miejsca w drugiej dywizji niemieckiego ESL Meisterschaft nie udało się awansować do wyższej klasy rozgrywkowej po porażce z Tempered Fate. Wcześniej leśnika oglądać mogliśmy w barwach Digital Paradox, ProXima Gaming czy wcześniej wspomnianej Akademii, gdzie miejsca ustąpić musiał Arturowi „Rybsonowi” Gębiczowi.

iDomina eSports to jedna z najbardziej znanych włoskich organizacji. W ostatnich latach niemal zawsze zawodnicy reprezentujący barwy tego zespołu znajdowali się w czołówce włoskich turniejów, jednak dopiero pod koniec grudnia udało się osiągnąć jeden z największych sukcesów. Po dojściu do finału ESL Vodafone Championship iDomina eSports musiało uznać wyższość Outplayed, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Po zimowych finałach zdecydowano się na przebudowę zespołu, zostawiając w nim Silverio „Deidarę” Masiego, Riccardo „Rharesha” Tatę oraz Christiana „Darkchri99” Devo. Oprócz Curatora postawiono także na Daniela „Akiego” Lauriego, byłego gracza środkowej alei m.in. MOBA ROG oraz Cyberground Gaming.

Skład iDomina eSports:

Silverio „Deidara” Masi
Łukasz „Curator” Kustosz
Stefano „Chuckissimo” Ciccone (sub)
Luka „kaLuGG” Todorović (sub)
Daniel „Aki’ Lauri
Calle „Dragane” Dargren (sub)
Riccardo „Rharesh” Tata
Christian „Darkchri99” Devo
Alberto „Mun Harashi” Lo Grasso
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

pancc wystąpi z Luminosity na iBUYPOWER Masters? *

Miesiąc temu byliśmy świadkami ostatniej zmiany kadrowej w Luminosity Gaming. Wówczas szeregi formacji zasilił znany m.in. z Immortals Ricardo "boltz"...