Activision Blizzard pod lupą w sprawie oszustw związanych z papierami wartościowymi

O Activision Blizzard w ostatnim czasie jest bez wątpienia głośno. Na nieszczęście amerykańskiej firmy w zdecydowanej większości nie są to głosy wsparcia. Zakończenie wspierania profesjonalnej sceny Heroes of the Storm oraz sobotnie odłączenie od Activision spółki Bungie z pewnością nie poprawiły wizerunku firmy.

Na tym jednak nie kończą się problemy giganta w świecie gier komputerowych. Jak informuje serwis MarketWatch rozpoczęto dochodzenie w sprawie potencjalnego matactwa w Activision Blizzard. Ma ono na celu sprawdzić czy w amerykańskiej firmie nie doszło do defraudacji papierów wartościowych lub innych nielegalnych czynności.

Dochodzenie poprowadzi kancelaria prawna Pomerantz Law Firm działająca w branży już blisko 80 lat. Według informacji przekazanych przez MarketWatch śledztwo to zostanie przeprowadzone w imieniu inwestorów Activision Blizzard.

W ciągu ostatnich tygodni fani amerykańskiego potentata mają coraz więcej powodów do niepokoju. Activision Blizzard nie tylko musi zmagać się z nieprzychylnymi opiniami ze strony społeczności graczy, ale równie nieciekawie sytuacja wygląda na rynku. Akcje firmy zaliczyły na przestrzeni trzech i pół miesiąca spadek wartości o blisko połowę.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic gadżety Worlds 2018

Fnatic wypuści limitowane gadżety upamiętniające Worlds 2018

W sobotę na swoim Twitterze Fnatic oznajmiło, że już w niedzielę o godzinie 19:00 zostanie wypuszczona seria limitowanych gadżetów sygnowana logiem lu...