fot. ESL/Helena Kristiansson

Wygrana Spirit i porażka Gambit na starcie Minora CIS

Już pierwsza seria spotkań rozgrywanego w Katowicach Minora CIS przyniosła nam niespodziankę! Faworyzowane Gambit Esports nie dało bowiem rady ograć Syman Gaming, przez co utrudniło sobie drogę do awansu na wymarzonego Majora. Takich problemów nie ma za to Team Spirit, który zgodnie z przewidywaniami okazał się lepszy od Nemiga Gaming, ale po zwycięstwo sięgnął dopiero po dogrywce.

Gambit Esports 12 : 16 Syman Gaming

(Minor CIS – grupa A)
12 5 Train 10 16
7 6

Spotkanie rozpoczęło się tak, jak można się było tego spodziewać – od przewagi Gambit. Triumfatorzy krakowskiego Majora z 2017 roku zgarnęli dla siebie dwie pierwsze rundy i ewidentnie mieli chrapkę na więcej, ale wtedy zostali niespodziewanie zastopowani przez Syman. Podopieczni Aseta „Solaara” Sembieva już w trzeciej potyczce doszli do głosu i nie dość, że odrobili wszystkie straty, to jeszcze sami wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie mogli oni pochwalić się aż siedmioma zdobytymi z rzędu punktami, co było efektem m.in. świetnej postawy Artema „iDISBALANCE’A” Egorova, który ze swoim AWP raz po raz karał rywali. Dopiero tuż przed przerwą Gambit pozwoliło sobie na pojedyncze, bardziej zorganizowane ataki, które dały jakikolwiek efekt, chociaż wynik do przerwy 5:10 i tak raczej nie był dla nich wymarzony.

Mimo wszystko Mihail „Dosia” Stolyarov wraz z kolegami nie załamywali się i po przejściu na stronę CT ostro wzięli się za odrabianie strat. Zresztą, w 22. rundzie dopięli wreszcie swego, gdyż udało im się doprowadzić do remisu. Niemniej później okazało się, że było to wszystko, na co Gambit mogło sobie pozwolić. Syman nie pozwoliło bowiem przeciwnikom wysunąć się na czoło i powróciło na zwycięską ścieżkę, która ostatecznie doprowadziła ten zespół do zwycięstwa. Faworyci starcia co prawda próbowali jeszcze odpowiedzieć, ale nie zdało się to na zbyt wiele, zwłaszcza, że mieli oni ogromne problemy z obroną zamkniętego bombsite’u. Ostatecznie więc polegli oni wynikiem 12:16, już na starcie znacznie komplikując swoją sytuację.


Nemiga Gaming 15 : 19 Team Spirit

(Minor CIS – grupa A)
(0) 15 5 Mirage 10 19 (4)
10 5

Spirit to uczestnik poprzedniego Majora, który za cel honoru postawił sobie grę na kolejnej imprezie tej rangi. W pierwszych minutach spotkania nieoczekiwanie lepiej wyglądała jednak Nemiga, która zgarnęła pistoletówkę oraz następującą po niej rundę. Dopiero wtedy rosyjsko-ukraiński skład przebudził się i to w jakim stylu! Dość powiedzieć, że Vadim „DavCost” Vasilyev i spółka zanotowali serię aż dziewięciu zdobytych z rzędu oczek, dzięki której mogli być pewni, że na przerwę zejdą z prowadzeniem. I tak się faktycznie stało, chociaż ich białoruscy rywale przed zmianą stron zdobyli się na jeszcze kilka zrywów, dzięki którym zmniejszyli swoją stratę do pięciu punktów.

Druga połowa to z kolei całkowite odwrócenie sytuacji. Tym razem lepszy start zanotowało Spirit, ale co z tego, skoro z czasem stroną dominującą stała się Nemiga? Igor „lollipop21k” Solodkov wraz z kolegami w odstępie kilkunastu minut zanotowali dwie serie wygranych – najpierw wpisali na swoje konto pięć, a potem także trzy oczka z rzędu, dzięki czemu finalnie udało im się uciec spod topora i doprowadzić do dogrywki. Ta jednak należała już tylko do ekipy DavCosta, która błyskawicznie zagarnęła dla siebie cztery rundy i finalnie wygrała 19:15.

Już za chwilę kolejne spotkania, w których AVANGAR podejmie pro100, zaś Runtime.gg zmierzy się z Winstrike Teamem. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat CIS Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hjarnan zagra na niemieckiej scenie. Szwed marksmanem Ad Hoc Gaming

Mogłoby się wydawać, że docierając aż do półfinału Mistrzostw Świata, nie powinno się mieć problemów ze znalezieniem drużyny w najwyższej klasie rozgr...