fot. ESL/Bart Oerbekke

NRG i Bravado powalczą o pierwsze miejsce w grupie A amerykańskiego Minora

NRG Esports i Bravado Gaming są już o krok od awansu do play-offów amerykańskiego Minora. Obie te ekipy wygrały swoje inauguracyjne mecze w grupie A, pokonując dwie brazylijskie formacje – Imperial eSports oraz INTZ eSports. Jeszcze dziś jedna z nich postawi poważny krok na drodze do Intel Extreme Masters Katowice 2019.

NRG Esports 16 : 8 Imperial e-Sports

(Minor Americas – grupa A)
16 9 Inferno 6 8
7 2

Jak można się było spodziewać, lepiej w starcie na Inferno wszedł absolutny faworyt Minora, czyli NRG Esports. Ethan „nahtE” Arnold i spółka, mimo konieczności gry po stronie atakującej, bardzo sprawnie poruszali się po mapie, raz po raz eliminując kolejnych rywali. Imperial dopiero z czasem zdołało zewrzeć swoje szyki obronne, co na dobrą sprawę i tak nie przyniosło oszałamiających rezultatów. Brazylijczycy mieli tylko jeden dobry okres, w którym ugrali aż trzy rundy z rzędu, w pozostałych przypadkach jednak przegrywali z reguły kolejne potyczki i na przerwę schodzili z trzypunktową stratą.

Jeszcze gorzej Latynosi radzili sobie po zmianie stron i to mimo wygranej pistoletówki! Ta niespodziewanie nie dała podopiecznym Nicholasa „Kaosa” Nogueiry dodatkowego impulsu do walki, przez co NRG odpowiedziało już po chwili podczas rundy force. Od tego momentu los tego starcia wydawał się już być przesądzony – i faktycznie taki był. Ekipa z Ameryki Północnej pewnie parła przed siebie po zwycięstwo i nie przeszkodziła jej w tym nawet słaba dziś forma Cvetelina „CeRqa” Dimitrova,. Bułgara bez problemów zastąpił Vincent „Brehze” Cayonte, który ustrzelił aż 29 fragów, doprowadzając tym samym swój zespół do zwycięstwa wynikiem 16:8.


Bravado Gaming 16 : 12 INTZ eSports

(Minor Americas – grupa A)
16 7 Train 8 12
9 4

Pierwsza połowa spotkania na Trainie miała dość rwany przebieg. Nie było bowiem mowy o jakiejś dłuższej dominacji jednej ze stron – zamiast tego to jedni, to znowu drudzy naprzemiennie notowali krótkie serie wygranych z rzędu rund, po czym na pewien czas ustępowali miejsca rywalom. I tak to się toczyło aż do przerwy, przez co po piętnastu rundach obie ekipy dzieliło zaledwie jedno oczko. Dzięki niemu jednak w minimalnie lepszej sytuacji znajdowało się Bravado Gaming, które co prawda przegrywało nieznacznie, ale w perspektywie miało jeszcze grę po teoretycznie łatwiejszej stronie.

Nic więc dziwnego, że piątka z Południowej Afryki, mimo dość ospałego początku drugiej części starcia, szybko wskoczyła na właściwe tory i już w 22. rundzie doprowadziła do remisu. Co więcej, po chwili sama wyszła na prowadzenie i to na wiele długich minut było ostatnie, co dane nam było oglądać, gdyż z uwagi na kłopoty techniczne mecz został na ponad godzinę zatrzymany. Niemniej ta długa przerwa niczego nie zmieniła, bo i po niej Bravado bez większych problemów radziło sobie z potwornie niepewnie grającym INTZ i błyskawicznie doprowadziło cały pojedynek do końca, triumfując 16:12.

Już za chwilę kolejne spotkania, w których Team Envy podejmie Team One, zaś FURIA eSports zmierzy się z eUnited. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

x-kom poznał swoich rywali na lanie w Danii

Już za kilka dni x-kom team uda się do Danii, by tam wziąć udział w lanowych finałach 24. edycji Geeks Gone Wild. Co ciekawe, rodzima formacja będzie...