Faker, All-Star 2018
fot. Riot Games

Walka o szczyt dopiero się zaczyna. Przed nami drugi tydzień LCK

Po dwudniowej przerwie wracają czołowe zmagania League of Legends w Korei Południowej, czyli LoL Champions Korea. Pierwsza runda podzieliła wszystkich dziesięciu uczestników na niezwyciężonych i bez wygranej. Ta sytuacja zmieni się jednak już po pierwszym meczu startującej kolejki.

Jako pierwsze do walki staną bowiem dwie formacje poszukujące pierwszej wygranej, czyli kt Rolster oraz KING-ZONE DragonX. W niewiele lepszej sytuacji na chwilę obecną jest zespół Go „Score’a” Dong-bina za sprawą ugrania jednego punktu w starciu z Hanwha Life Esports. Jednak jeśli KT odniesie porażkę, to i tak spadnie w zestawieniu na – przynajmniej tymczasowo – ostatnie miejsce.

W środę uszczupli się również grono dotychczas niepokonanych formacji. W drugim meczu dnia zmierzą się wspomniane Hanwha Life Esports oraz Griffin. Na chwilę obecną Gryfiny są jedną z czterech ekip, które póki co nie odniosły ani jednej porażki na Summoner’s Rift. Czy Jeong „Chovy” Ji-hoon i kompani podtrzymają udaną passę? Przekonamy się niebawem.

Na tym jednak nie kończą się emocje związane z drugim tygodniem LCK. Już w pierwszym czwartkowym starciu do walki staną dwie formacje ze ścisłej czołówki – znane wszystkim SK telecom T1 oraz jeden z dwóch beniaminków koreańskiej ligi, czyli SANDBOX Gaming. Co więcej, SKT T1 czeka w niedzielę również starcie z drugim beniaminkiem, który podobnie jak zespół Lee „Fakera” Sang-hyeoka nie odniósł jeszcze porażki. Jakby tego było mało, do walki staną również Damwon oraz Griffin. Szykuje się więc wiele meczów o wysoką stawkę.

Harmonogram drugiego tygodnia LCK:

Środa, 23 stycznia
9:00 kt Rolster vs KING-ZONE DragonX Bo3
12:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Griffin Bo3
Czwartek, 24 stycznia
9:00 SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming vs SK telecom T1 Bo3
12:00 Gen.G vs Afreeca Freecs Bo3
Piątek, 25 stycznia
9:00 kt Rolster vs Jin Air Greenwings Bo3
12:00 Damwon Gaming vs Griffin Bo3
Sobota, 26 stycznia
9:00 KING-ZONE DragonX vs Afreeca Freecs Bo3
12:00 SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports Bo3
Niedziela, 27 stycznia
9:00 SK telecom T1 vs Damwon Gaming Bo3
12:00 Jin Air Greenwings vs Gen.G Bo3

Więcej informacji dotyczących LCK 2019 Spring Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej. Dostępne są w niej między innymi dotychczasowe wyniki, klasyfikacja grupowa, składy drużyn oraz informacje o transmisji LCK.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Get Rekd: Ligi akademickie furtką do profesjonalnego grania?

Choć z dnia na dzień esport w Polsce rozwija się coraz szybciej, to rozgrywki akademickie wciąż nie cieszą się taką popularnością, jak ma to miejsce c...