Snax Virtus.pro IEM Katowice
fot. ESL/Adela Sznajder

Virtus.pro ogrywa AGO w swoim oficjalnym debiucie!

Pierwszy mecz i od razu triumf! W swoim oficjalnym debiucie nowy skład Virtus.pro sięgnął po komplet punktów, pokonując po wyrównanym spotkaniu rodaków z AGO Esports. Tym samym Virtusi zaczęli 30. sezon ESEA Mountain Dew League z przytupem, natomiast ich dzisiejszy rywal musi czekać na pierwszą wygraną w tych rozgrywkach.

AGO Esports 14 : 16 Virtus.pro

(ESEA MDL Season 30 – 2. tydzień)
14 11 Train 4 16
3 12

Całe spotkanie rozpoczęło się od… ace’a, który na zamkniętym BS-ie padł łupem Dominika „GruBego” Świderskiego. Podczas wejścia Virtus.pro AGO straciło zaledwie jednego zawodnika, a z kolejnej potyczki wyszło nawet w komplecie. Dopiero trzecia runda dała VP pierwszy punkt, ale wyrwany po naprawdę ciężkiej walce. Kolejne dwa starcia również padły łupem podopiecznych Jakuba „kubena” Gurczyńskiego, ale to byłoby na tyle, bo potem na wiele minut inicjatywę przejęły popularne Jastrzębie. Na skuteczne przełamanie obrony rywali w wykonaniu Virtusów musieliśmy czekać aż do 13. rundy, niemniej był to tylko incydent. Po chwili na zwycięską ścieżkę powróciło AGO, które na przerwę schodziło z prowadzeniem wynoszącym aż 11:4.

Po przejściu do obrony w Michała „MICHA” Müllera i spółkę wstąpiły jednak nowe siły! Virtus.pro dość niespodziewanie wygrało drugą pistoletówkę i mimo szybkiej odpowiedzi przeciwnika rozpoczęło swoją własną serię zdobytych z rzędu rund. Gracze VP wyszli z tarczą z sześciu kolejnych potyczek, zbliżając się tym samym do przeciwnika na odległość jednego punktu. Wydawało się zresztą, że będziemy nawet świadkami remisu, ale wtedy stop powiedział GruBy, który ugrał sytuację 1v2 i zapewnił swoim kolegom jeszcze chwilę oddechu. Jednakże co się odwlecze, to nie uciecze – w 26. rundzie stan pojedynku wyrównał się. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich minut i dopiero rzutem na taśmę Virtusi zapewnili sobie zwycięstwo 16:14.

Już za chwilę kolejny mecz, w którym AGO Esports podejmie forZe – spotkanie to wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat 30. sezonu ESEA Mountain Dew League zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

milosz93 przedłużył kontrakt z Legią Warszawa

W sierpniu 2017 roku Miłosz "milosz93" Bogdanowski zamienił ALSEN-Team na esportową sekcję Legii Warszawa. Dzisiaj stołeczny klub poinformował o tym,...