fot. Ultraliga

Rogue, EPC oraz PRIDE na czele zestawienia po pierwszej kolejce Ultraligi

Inauguracyjny tydzień Ultraligi zdecydowanie narobił sporo szumu wśród polskich entuzjastów League of Legends. Nareszcie mieliśmy okazję obejrzeć nowo utworzone składy w akcji, a także przyjrzeć się zupełnie nowym zawodnikom, którzy nie występowali na tak wysokim szczeblu zmagań.

Wczorajsze zmagania rozpoczęły się od starcia Illuminar Gaming z ACTINA PACT. Mało kto spodziewał się, że byli zawodnicy Ravioli Ravioli poradzą sobie z chwalonym przez wielu iHG, ale rzeczywistość była zupełnie inna. Illuminar nie wykluczyło ulubionej postaci Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego, a ten razem ze swoimi kolegami skrzętnie to wykorzystał, masakrując swoich rywali w niesamowitym stylu. Gładko ze swoimi oponentami poradzili sobie także zawodnicy Rogue Esports Club. Spora w tym zasługa Oskara „Vandera” Bogdana, którego Leona była prawdziwym postrachem na Summoner’s Rift. Esports Academy nie zdołało nawiązać równej walki i musiało uznać wyższość akademii Rogue.

O wiele bardziej wyrównaną batalię mieliśmy przyjemność zobaczyć w trzecim meczu dnia, kiedy PRIDE stanęło w szranki z Wisłą Płock. Obydwie formacje szły łeb w łeb i dopiero w późnej fazie rozgrywki Nafciarze zaczęli popełniać zbyt dużo błędów, co umożliwiło Damianowi „Deflesowi” Filipowowi i reszcie na zniszczenie Nexusa. W ostatnim starciu ujrzeliśmy Team EPC oraz Indictive. Tym razem drużyna Piotra „SuperAZE’a” Prokopa pokazała się z o wiele lepszej strony niż w swoim pierwszym spotkaniu, ale i tak nie była w stanie zwyciężyć podopiecznych Adriana „hatchy’ego” Widery.

Wyniki wczorajszych spotkań Ultraligi:

Środa, 23 stycznia
17:30 Illuminar Gaming 0:1 ACTINA PACT Bo1
18:30 Esports Academy 0:1 Rogue Esports Club Bo1
19:30 PRIDE 1:0 Wisła Płock Bo1
20:30 Indictive 0:1 Team EPC Bo1

Na ten moment na czele zestawienia znajdują się trzy formacje z bilansem 2:0. Mowa tutaj oczywiście o Rogue Esports Club, Teamie EPC, a także PRIDE, które wydaje się być niespodzianką w tym gronie. Mimo wszystko w tym tygodniu zawodnicy PRIDE pokazali się z naprawdę dobrej strony, a więc ich pojawienie się na szczycie tabeli nie powinno raczej nikogo dziwić. Sporym zaskoczeniem jest jednak pozycja Illuminar Gaming. Paweł „delord” Szabla i jego kompani znaleźli się bowiem na samym dnie obok takich zespołów, jak Esports Academy czy Indictive.

Aktualna tabela rozgrywek:

# Drużyna M W P % wygranych
1. PRIDE 2 2 0 100%
1. Rogue Esports Club 2 2 0 100%
1. Team EPC 2 2 0 100%
4. ACTINA PACT 2 1 1 50%
4. Wisła Płock 2 1 1 50%
6. Esports Academy 2 0 2 0%
6. Illuminar Gaming 2 0 2 0%
6. Indictive 2 0 2 0%
Legenda:
 Awans do drugiej rundy play-offów 1. sezonu Ultraligi
 Awans do pierwszej rundy play-offów 1. sezonu Ultraligi
 Brak miejsca w play-offach 1. sezonu Ultraligi

Druga kolejka Ultraligi rozpocznie się już 29 stycznia, a w pierwszym starciu zobaczymy Rogue Esports Club oraz Indictive. Wszystkie spotkania Ultraligi będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisie Twitch oraz YouTube. Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kuben: Pojawiła się trema i serce biło dużo szybciej niż w meczach treningowych

Za sformowanym jeszcze w grudniu nowym składem Virtus.pro oficjalny debiut. I to debiut dość udany, bo rodzima formacja w meczu ESEA Mountain Dew Leag...