fot. StarLadder

Nisha i jego Team Secret spadają do drabinki przegranych The Chongqing Major

Kolejny dzień The Chongqing Major za nami. Dzisiaj czekały na nas dwa kolejne mecze drabinki przegranych oraz finał drabinki wygranych. Z rezultatów piątkowych meczów zadowolone mogą być Evil Geniuses, Fnatic oraz Virtus.pro. Dwie pierwsze formacje utrzymały się w walce o mistrzostwo, zaś ekipa Alexeia „Solo” Berezina jest już o jedną wygraną serię od triumfu w Chongqing.

Na inaugurację do walki stanęły EG oraz Vici Gaming. Choć pierwsza bitwa powędrowała na konto Chińczyków, to druga już została wywalczona przez Evil Geniuses. Zespół Tala „Fly’a” Aizika utrzymał się na fali i przypieczętował zwycięstwo, eliminując Vici z Majora. Równie nieszczęśliwy los co VG czekał Team Liquid, który po bardziej jednostronnym meczu musiał uznać wyższość Fnatic. Zwycięstwo Anuchy „Jabza” Jirawonga i kompanów oznacza ich awans do kolejnej rundy drabinki przegranych.

Na koniec dnia pojedynek stoczyły dwie niezwyciężone dotychczas w play-offach The Chongqing Major drużyny – wspomniane Virtus.pro oraz Team Secret. Mimo zaskakującej kompozycji zespołu Michała „Nishy” Jankowskiego, złożonej wyłącznie z bohaterów atakujących wręcz, to właśnie Secret zapisało na swoim koncie pierwszy punkt. Jak się jednak okazało, była to jedyna wygrana Secret w tej serii. Tym samym Nisha i spółka spadli do drabinki przegranych, zaś kolejny mecz Virtus.pro będzie już o mistrzostwo Majora.

Środa, 23 stycznia

Trzecia runda drabinki przegranych

5:00 Vici Gaming 1:2 Evil Geniuses BO3
8:30 Fnatic Fnatic 2:0 Team Liquid BO3

Finał drabinki wygranych

12:00 Virtus.pro 2:1 Team Secret BO3

Kolejne mecze w ramach The Chongqing Major czekają nas już jutro. Do wyłonienia pozostał już tylko finalista, który awansuje z drabinki przegranych. O udział w wielkim finale wciąż walczy pięć zespołów, a największe szanse na chwilę obecną ma Team Secret. Zarówno zespół Nishy, jak i Virtus.pro zobaczymy jednak dopiero w niedzielę.

Tak prezentuje się jutrzejszy harmonogram:

Środa, 23 stycznia

Czwarta runda drabinki przegranych

5:00 EHOME vs Evil Geniuses BO3
8:30 PSG.LGD vs Fnatic Fnatic BO3

Piąta runda drabinki przegranych

12:00 EHOME/Evil Geniuses vs PSG.LGD/Fnatic BO3

Więcej informacji dotyczących The Chongqing Major znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej turnieju.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Asia Minor: Renegades vs Grayhound Gaming – statystyki graczy

Australijskie derby dla Renegades! Podopieczni Aleksandara „kassada” Trifunovicia w finale górnej drabinki azjatyckiego Minora pokonali rodaków z Gray...