fot. Riot Games

Riot Games przedstawia plan rozbudowy uniwersum League of Legends

Jak powszechnie wiadomo, świat Runeterry, czyli miejsca, gdzie odbywają się wszystkie wydarzenia w uniwersum League of Legends, ostatnimi czasy zaczął być rozbudowywany przez twórców gry, Riot Games. Choć nie przykładano do tego dużej uwagi, to ostatnie wydarzenia pozwalały nam sądzić, że wkrótce poznamy jeszcze więcej szczegółów na temat samej lokacji oraz historii bohaterów.

Nie tak dawno temu zaprezentowano dwa ważne elementy w budowaniu historii gry – mapę regionu oraz komiks o Ashe tworzony we współpracy z Marvelem. Obie rzeczy zostały bardzo ciepło przyjęte przez środowisko zrzeszone wokół League of Legends. W związku z tym postanowiono pójść kolejny krok dalej. W najnowszym /dev diary Greg Street przekazał nam bardzo ważną informację dla każdego fana Runeterry. Świat zostanie rozbudowany o kolejne komiksy oraz inne formy.

Zgodnie z informacjami podanymi w filmie, Riot Games wraz z Marvelem zamierza wypuszczać co najmniej jeden komiks w miesiącu, rozpoczynając serie opowieści o bohaterach gry. W tym roku mamy spodziewać się także rozwinięcia wątków romansu pomiędzy Garenem a Lux, a także historii Zeda. Oprócz tego potwierdzono, że w trakcie tego roku pojawią się książki dotyczące wydarzeń ze świata Runeterry. Zdecydowano się także na rozbudowę alternatywnych światów takich jak seria PROJECT, Star Guardian czy K/DA. Więcej informacji powinniśmy otrzymać już wkrótce, ale wydaje się, że każdy fan historii League of Legends znajdzie coś dla siebie.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jensen

Pierwszy raz po drugiej stronie barykady. Starcie Jensena z C9 otworzy LCS 2019 Spring

Na ten dzień czekali wszyscy entuzjaści amerykańskich rozgrywek League of Legends. To właśnie dzisiejszej nocy rozpocznie się wiosenna runda League of...