fot. Michał Jaworski

SUPER GAME e-sport w Gnieźnie już za nami

SUPER GAME e-sport żegna się z Gnieznem. Przez ostatni weekend w miejscowej Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 toczone były zmagania zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ponadto byliśmy również świadkami kolejnych pojedynków w ramach LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie.

Ostatecznie po triumf w krajowym czempionacie akademickim sięgnął Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni, który po wyrównanym finale pokonał Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi i na koniec odebrał nagrody z rąk m.in. Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna, Michała Powałowskiego. Na najniższym stopniu podium stanęło natomiast Technikum TEB Edukacja w Gnieźnie, które we wcześniejszym półfinale musiało uznać wyższość późniejszych mistrzów. Jeśli zaś chodzi o sygnowany przez HIRO Quersus Puchar Polski, to tutaj wygrana padła łupem ekipy CO_KOTY, która okazała się lepsza zarówno od EL ES PI DI, jak i Stalkers eSports.

Po raz pierwszy na imprezie z cyklu SUPER GAME e-sport odbył się także turniej kobiecy, który odwiedziły m.in. Julia „bullet girl” Kurzyńska i Sylwia „sy$ka” Jędrzejczak. Tutaj najlepsza okazała się drużyna o nazwie DUCHY_KUCHENNE, wyprzedzając kolejno 40in90 i Puszki Okruszki. Na koniec warto też zwrócić uwagę na zawody FIFA 18 i Gran Turismo Sport – z tych pierwszych zmagań zwycięsko wyszedł Chris Kujawski, natomiast najlepszym wirtualnym kierowcą okazał się Maciej Trzaskawka, który zgarnął fotel gamingowy marki Quersus oraz przepustkę do wielkiego finału całego sezonu.

Końcowa klasyfikacja zawodów, które odbyły się w Gnieźnie prezentuje się następująco:

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

1. CO_KOTY
2. EL ES PI DI
3. Stalkers eSports
1. Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni
2. Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi
3. Technikum TEB Edukacja w Gnieźnie

FIFA 18 1v1

SUPER GIRLS e-sport

1. Chris Kujawski
2. Maciej Górny
3. Stalkers eSports
1. DUCHY_KUCHENNE
2. 40in90
3. Puszki Okruszki
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Moon: Trudno jest cieszyć się meczami, gdy gra się z domu

Podczas pierwszego dnia inauguracyjnej kolejki League of Legends Championship Series swój debiut miało wielu nowych zawodników. Niektóre zespoły zdecy...