fot. ESL/Adam Łakomy

Otwarte eliminacje do IEM Sydney w Europie i Ameryce Północnej za nami

Otwarty etap eliminacji do Intel Extreme Masters Sydney 2019 w Europie i Ameryce Północnej dobiegł końca. Dziś wiemy już, że na nadchodzącej australijskiej imprezie nie zobaczymy najprawdopodobniej żadnej polskiej drużyny, chyba że jakimś cudem któraś z nich otrzyma od organizatorów bezpośrednie zaproszenie, ale na to się raczej nie zanosi.

Bardzo możliwe, że nie zagrają tam również m.in. Gambit Esports oraz FURIA Esports, bo zespoły te nie zdołały przebrnąć przez drugi otwarty turniej kwalifikacyjny. Kto więc awansował? Najpierw dokonał tego Team 3DMAX, co jest o tyle ciekawe, że zespół ten formalnie posiada w swoim składzie… tylko trzech graczy. Francuska formacja od dawna już korzysta z pomocy zmienników, ale najwyraźniej nie stanowi to dla niej problemu, bo w niedzielę pokonała chociażby Polaków z xDparty i Izako Boars oraz niemieckie expert eSport. Z kolei OpTic miało za sobą o wiele cięższą przeprawę, bo mierzyło się z NoChance i wspomnianym już Gambit, a mimo to i tak dopięło swego, rekompensując sobie nieco ostatnią wpadkę na europejskim Minorze.

Pełna lista uczestników zamkniętych eliminacji w Europie prezentuje się następująco:

Team 3DMAX BIG forZe G2 Esports
HellRaisers North OpTic Gaming Valiance & Co

Także wśród reprezentantów zza oceanu znajdziemy kilka ekip, które zaskoczyły w negatywnym tego słowa znaczeniu. Z rywalizacją w systemie BO1 nie poradziło sobie np. Rogue, w składzie którego debiutował dopiero co pozyskany Nikolaj „niko” Kristensen. Farta nie miały także Denial Esports oraz Team Singularity, wobec czego awans do kolejnego etapu zagwarantowały sobie Swole Patrol oraz Bad News Bears. Ci pierwsi w decydującym meczu wyeliminowali uczestników amerykańskiego Minora z INTZ eSports, drudzy natomiast jako miks okazali się lepsi od wspomnianego Rogue oraz Teamu One.

Pełna lista uczestników zamkniętych eliminacji w Ameryce Północnej prezentuje się następująco:

Bad News Bears compLexity Gaming Team Envy eUnited
Ghost Gaming Luminosity Gaming Swole Patrol Win Scrims Not Matches

Zamknięte eliminacje rozegrane zostaną między 6 a 8 lutego i w każdym z omawianych wyżej regionów wywalczyć będzie można po jednym miejscu na zawodach głównych. Samo IEM Sydney 2019 rozpocznie się natomiast 30 kwietnia i potrwa do 5 maja. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 28 stycznia – 3 lutego

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami wielu ciekawych sytuacji na scenie esportowej, które podsumowaliśmy w kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wyd...