fot. StarLadder

Team Secret i NiP pewne udziału na kolejnym Majorze tego sezonu DPC

Za nami drugi dzień zamkniętych europejskich kwalifikacji do trzeciego Majora w tym sezonie Dota Pro Circuit, czyli CORSAIR DreamLeague Season 11. We wtorek poznaliśmy dwie pierwsze formacje z Europy, które mogą być już spokojne o miejsce na Majorze. Są nimi Ninjas in Pyjamas oraz zespół Michała „Nishy” Jankowskiego – Team Secret.

Obie te drużyny wygrały swoje mecze w drabince wygranych. Jako pierwszy do walki stanął NiP, który po zakończeniu fazy grupowej z bilansem 2:0 podjął wicelidera grupy B – OG. Ekipa Petera „ppd” Dagera miała jednak spore problemy, co pokazała już pierwsza potyczka. Dopiero po blisko 54 minutach Ninjas in Pyjamas zapewniło sobie pierwszy punkt. Po przerwie oglądaliśmy już bardziej jednostronne widowisko, jednak do przypieczętowania zwycięstwa NiP potrzebował 41 minut.

Mecz Teamu Secret nie był choć w zbliżonym stopniu tak zacięty, jak starcie NiP-u z OG. Nisha i spółka praktycznie zmiażdżyli Team Liquid, nawet mimo porażki z Ninjas in Pyjamas i zajęcia dopiero drugiego miejsca w grupie A. Po dwóch potyczkach trwających kolejno 32 i niewiele ponad 22 minuty było już pewne, że to Secret pojedzie do Sztokholmu powalczyć o kolejny tytuł mistrza Majora.

Jednak ani OG, ani Liquid nie pożegnały się na dobre z szansami na awans na CORSAIR DreamLeague Season 11 przez kwalifikacje. Ostatni dzień rywalizacji jest zaplanowany na dziś, a o trzecie miejsce na Majorze wciąż walczą cztery formacje. Oprócz OG i TL w akcji zobaczymy również dwie pozostałe drużyny z grupy A, czyli Kaban oraz Vega Squadron.

Na chwilę obecną znamy już jedenastu uczestników CORSAIR DreamLeague Season 11. Oprócz Teamu Secret i Ninjas in Pyjamas w stolicy Szwecji zagrają m.in. Virtus.pro, PSG.LGD, Fnatic oraz Chaos Esports Club. Tak prezentuje się obecna lista uczestników trzeciego Majora w tym sezonie DPC:

Team Secret Ninjas in Pyjamas Virtus.pro Natus Vincere
PSG.LGD EHOME Keen Gaming Fnatic Fnatic
Mineski Chaos Esports Club Infamous

Więcej informacji dotyczących CORSAIR DreamLeague Season 11 znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Porażki Na`Vi i AVANGAR pierwszego dnia GG.Bet ICE Challenge

Już inauguracyjny dzień GG.Bet ICE Challenge przyniósł nam sporą niespodziankę, przez którą główny faworyt całej imprezy nagle znalazł się na skraju e...