fot. Riot Games

Osłabienie Akali, modyfikacje przedmiotów dla marksmanów. Co jeszcze przyniósł patch 9.3?

Na serwery League of Legends wkroczyła najnowsza aktualizacja oznaczona numerem 9.3. W świeżo wprowadzonym patchu producenci gry postanowili znacząco osłabić popularne w ostatnich tygodniach postacie, a także wzmocnić przedmioty, których główną siłą są szanse na trafienie krytyczne.

Zacznijmy od osłabień, bo tych w patchu 9.3 pojawiło się naprawdę sporo. Najbardziej poszkodowana w tej aktualizacji bez dwóch zdań została Akali. Od teraz Skryta Zabójczyni nie będzie leczyć się już ze swojego Q – w zamian za to producenci gry wyposażyli Akali w zwiększoną regenerację zdrowia. Nie jest to jednak jedyne osłabienie, jakie ją dotknęło, bowiem Osłona Zmierzchu nie będzie gwarantować nam niewidzialności pod wieżami, a na dodatek czas odnowienia umiejętności został zwiększony na wyższych poziomach. Kolejną dawkę nerfów otrzymał także Aatrox, który w patchu 9.3 nie będzie już leczył się, gdy zaatakuje cele niebędące bohaterami. Ponadto jego E nie będzie przechowywać ładunków, ale będzie odnawiać się szybciej niż wcześniej się ładowało.

Niezadowoleni ze zmian zawartych w patchu 9.3 mogą być także fani Cassiopei czy Irelii. W przypadku pierwszej z wymienionych bohaterek zmniejszono obrażenia podstawowe jej Q na wyższych poziomach, ale zwiększono skalowanie z mocą umiejętności. Podobnie jest w przypadku W Cassiopei, bo to również będzie zadawać mniejsze obrażenia na wyższych poziomach, a także będzie kosztować więcej many. Irelia otrzymała natomiast szereg zmian, które kompletnie zmienią jej styl gry. Umiejętność bierna Tańczącej z Ostrzami będzie od teraz miała większy limit ładunków, a te z kolei będą dawać prędkość ataku zamiast dodatkowych obrażeń. Ponadto premia za zebranie maksymalnej liczby ładunków również będzie zapewniać dodatkową prędkość ataku zamiast obrażeń. Co ciekawe W Irelii będzie redukować więcej obrażeń fizycznych, ale nie będzie w stanie obronić jej przed obrażeniami magicznymi. Kosmetycznych osłabień doczekały się także Sion, Lissandra oraz Zyra. Wymieniona trójka będzie zadawać nieco mniej obrażeń ze swoich umiejętności.

Jeszcze kilka miesięcy temu Riot Games wprowadziło do gry ogromne zmiany w kwestii przedmiotów przeznaczonych dla marksmanów, przez co na dolnej alejce zaczęły pojawiać się inne postacie niż te, które bazowały na trafieniach krytycznych. Teraz producenci League of Legends postanowili odkręcić tę sytuację, wywracając do góry nogami przedmioty dla marksmanów. Ostrze Nieskończoności nie będzie już zamieniać obrażeń krytycznych na obrażenia nieuchronne, ale zwiększy moc trafień krytycznych o 25%. Dodatkowo da nam ono większe szanse na trafienie krytyczne, zamiast podwajać na nie szanse pochodzące z innych źródeł.

Złodziej Esencji w zasadzie stracił sens swojej nazwy, bo teraz nie będzie dawał nam już many ani Rozbłysku Esencji, a szanse na trafienia krytyczne. Nowy Rozbłysk Esencji, czyli Przebudzonego Smoka, znajdziemy w nowym przedmiocie – Włóczni Shojin. Ta będzie dawać nam obrażenia od ataku, skrócenie czasu odnowienia, a także efekt Przebudzonego Smoka, czyli 50% prędkości ataku oraz skracanie czasu odnowienia umiejętności poza superumiejętnością o 20% za pomocą ataków podstawowych i to wszystko na sześć sekund. Więcej informacji na temat zmian w przedmiotach marksmanów znajdziecie pod tym adresem.

W grze pojawiły się już także nowe skórki związane tematycznie z Walentynkami. Przebijająca Serca Fiora oraz Wyrywająca Serca Vi są już dostępne w sklepie w kliencie gry. Wszelkie inne zmiany wprowadzone w patchu 9.3 znajdziecie tutaj.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia.... Valve banuje dziesięciu Polaków za ustawianie spotkań!

Szósty dzień lutego 2015 roku przyniósł nam naprawdę zatrważającą informację. To właśnie wtedy Valve zbanowało czternastu zawodników, wśród których zn...