fot. ESL

6 pytań przed Majorem: Adam „destru” Gil

Pierwszy w 2019 roku Major CS:GO startuje już w najbliższą środę w Katowicach. Na kilka dni przed startem wyczekiwanej imprezy postanowiliśmy więc zapoznać z opiniami osób związanych z rodzimą sceną na temat potencjalnych faworytów czy też niespodzianek. Jedną z osób, która podzieliła się swoimi przemyśleniami, jest Adam „destru” Gil, były gracz ALSEN Teamu i Venatores, pełniący obecnie rolę komentatora w ESL Polska.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Tutaj kierowałbym się w stronę drużyn z regionu CIS bądź z Azji. Wiele mówi się o różnicy poziomów między tymi regionami a chociażby Ameryką Północną czy Europą. Może zaskoczyć Winstrike, może zaskoczyć ViCi. Jeśli chodzi o drużyny bardziej nam znane, to trzymam kciuki za ENCE. Nie jest to typowy czarny koń, ale miło się ogląda jak ogrywają teoretycznie lepsze zespoły.

Kto wygra Majora?

Dość Astralis, chociaż uwielbiam ich grę. Liczę na jakiegoś cichego bohatera tych rozgrywek, który napisze piękną historię w Katowicach.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

W sytuacji, gdy uda im się awansować do dalszej fazy, mogą to być ZywOo bądź Brollan – pomimo tego, że mówi się już o nich wiele. Ja natomiast trzymam kciuki chociażby za yuuriha z FURII.

Kto zawiedzie na Majorze?

Mogą rozczarować te najbardziej znane organizacje – NiP, G2 czy Cloud9. Chociaż mam nadzieję, że nawet jeżeli przegrają, to dadzą świetne widowisko. To w końcu Katowice 🙂

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Dla polskich kibiców myślę, że już jest. Mamy sytuację win-win, gdzie na historycznej już wręcz imprezie będzie odbywał się turniej rangi Major. W Katowicach, gdzie wszystko zawsze dopięte jest na ostatni guzik oraz poziom sportowy i organizacyjny jest rewelacyjny, dostajemy turniej, który nawet bez magii IEM-a zrobił niesamowite wrażenie chociażby w Krakowie. Szkoda jedynie, że to nie sytuacja win-win-win i nie ma polskiego zespołu w głównych rozgrywkach.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Każde „więcej BO3” jest dobre dla drużyn. Kiedy nie ma też ciśnienia, aby pokazać wszystkie spotkania oddzielnie, myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Więcej gry dla drużyn, więcej spotkań dla kibiców, odpowiednio wyeksponowana faza playoff – tak jak powinno być.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 13 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

6 pytań przed Majorem: Dawid "lunAtic" Cieślak

Od startu Intel Extreme Masters Katowice 2019, czyli pierwszego w tym roku Majora, dzielą nas już tylko dni. W związku z tym postanowiliśmy zapoznać s...