6 pytań przed Majorem: Dawid „lunAtic” Cieślak

Od startu Intel Extreme Masters Katowice 2019, czyli pierwszego w tym roku Majora, dzielą nas już tylko dni. W związku z tym postanowiliśmy zapoznać się z opinią osób związanych z rodzimą sceną, które w kilku zdaniach zaprezentowały nam swoje przemyślenia związane z nadchodzącym turniejem i jego faworytami. Wśród odważnych, którzy podzielili się swoją opinią, znalazł się m.in. Dawid „lunAtic” Cieślak, czyli lider Actina PACT.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Mam nadzieję, że czarnym koniem okaże się Vitality. Mają super skład, który z dnia na dzień robi postępy. Ludzie nadal nie wierzą w ich potencjał na podwórku tier 1, ale moim zdaniem będą grać równie dobrze co z ekipami, z którymi mierzyli się dotychczas.

Kto wygra Majora?

Majora moim zdaniem wygra Team Liquid. Dodanie Stewie2k do składu był najlepszym uzupełnieniem jakie mogli zrobić. Zawsze brakowało im agresywnego gracza, który mógł zrobić coś niespodziewanego. Razem z Astralis powinni walczyć o miano najlepszej ekipy na świecie. Czuję, że 2019 będzie rokiem amerykańsko-kanadyjskiej formacji i zobaczymy ją z jakimiś ważnymi tytułami.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

Czy ZywOo jest już objawieniem czy raczej wymaga się od niego jakiegoś poziomu? Na Majorze wydaje mi się, że ciężko o jakieś objawienie, bo drużyny, które się tu dostały, mają już jakąś renomę i wiemy czego się spodziewać. Niemniej jednak liczę na świetne występy właśnie francuskiego gracza Vitality.

Kto zawiedzie na Majorze?

Jestem ogromnym fanem MIBR i FalleNa, ale niestety uważam, że nie będzie to ich dobry występ. Składy próbujące znowu tego samego zestawienia pokazywały na scenie CS, że nie jest to najlepsza opcja na powrót na szczyt. Nie podoba mi się ich obecny skład i chciałbym zobaczyć jeszcze jakieś roszady w niedalekiej przyszłości. Oczywiście nadal liczę, że będę się mylił, bo chciałbym zobaczyć MIBR obok Liquid i Astralis, walczące o dominację w CS:GO.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Myślę, że nie może być, bo nie ma na nim polskiej formacji! A tak na poważnie to uważam, że poziom, który prezentują drużyny, może przyczynić się do niesamowitego widowiska. Sam nie mogę się doczekać tych wszystkich meczów.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

To są zmiany, do których powinno dojść dawno temu. Obecnie losowość BO1 jest zbyt duża. Każdy powinien mieć szansę zagrać jak najwięcej spotkań BO3. Daje to o wiele lepszy obraz przygotowania drużyn. W BO1 wygrać może każdy. W BO3 ukazuje się doświadczenie ekip oraz prawdziwe przygotowanie na turniej. Niemożliwym będzie teraz przejść do następnej fazy wygrywając trzy razy tę samą mapę. I to cieszy.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 13 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LCS: Golden Guardians z pierwszą wygraną, Liquid wciąż niepokonane

Pierwszy dzień trzeciej kolejki League of Legends Championship Series 2019 Spring jest już historią. Wczorajszej nocy mieliśmy przyjemność emocjonować...