6 pytań przed Majorem: Patryk „ponczek” Wites

Czas upływa w zawrotnym tempie. Duża część z nas pewnie w głowie ma jeszcze wspomnienia z Intel Extreme Masters Katowice 2018. Minął jednak okrągły rok, a już w najbliższą środę wystartuje kolejna edycja rozgrywek, która tym razem będzie dodatkowo pierwszym w 2019 roku Majorem. Przed rozpoczęciem IEM Katowice przepytaliśmy graczy, trenerów i ekspertów polskiego CS-a o przewidywania przed tą jakże ważną imprezą. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z nami m.in. Patryk „ponczek” Wites – gracz nowo powstałego AVEZ Esport.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Według mnie czarnym koniem w Katowicach będzie Vitality. Widać, że z dnia na dzień chłopaki grają coraz lepiej i myślę, że spokojnie dojdą do ćwierćfinałów w tym turnieju.

Kto wygra Majora?

Zdecydowanie moim faworytem będzie Team Liquid. Jestem zdania, że Stewie2K perfekcyjnie pasuje do drużyny i to był ten brakujący element, który pozwoli jej strącić Astralis z tronu.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

Myślę, że Zellsis z C9 i n0rb3r7 z WinStrike to gracze, którym będzie się można bardziej przyjrzeć, bo mogą dużo pokazać oraz oczywiście ZywOo z Vitality. Sądzę, że na tym turnieju udowodni to, że jest w bardzo ścisłej czołówce najlepszych graczy na świecie.

Kto zawiedzie na Majorze? 

Od jakiegoś czasu drużyny takie jak Fnatic, G2 czy NiP nie pokazują się już z takiej strony, do jakiej nas przyzwyczaili w poprzednich latach i myślę, że ten turniej również będzie dla nich porażką i fani tych drużyn po raz kolejny się zawiodą.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Jeszcze się nie zaczął, a już o nim mówią jako o najlepszym Majorze w historii, przez to oczekiwania są jeszcze większe niż zwykle, każdy czeka na ten turniej, a w samych Katowicach czuć już emocje w powietrzu.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Zmiany systemu oceniam na duży plus, mniej losowości, jest to bardziej sprawiedliwe, więcej meczów do oglądania z perspektywy widza, ale za to jestem ciekawy jak to wpłynie na graczy z Fazy Nowych Pretendentów, bo będą mieli naprawdę sporo map do rozegrania, zmęczenie może odegrać swoją rolę.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 12 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

6 pytań przed Majorem: Kacper "darko" Ściera

Od pierwszego w tym roku Majora CS:GO, który rozegrany zostanie w Katowicach, dzieli nas mniej niż tydzień. Z tego powodu zwróciliśmy się do kilku osó...