6 pytań przed Majorem: Karol „repo” Cybulski

Zaledwie kilka dni dzieli nas od startu najważniejszej imprezy nadchodzącego półrocza w światowym Counter-Strike’u. Major, który po czteroletniej przerwie znów zawita do Katowic, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na niewiele przed rozpoczęciem zmagań zespołów podczas Intel Extreme Masters zaprosiliśmy Karola „repo” Cybulskiego o przedstawienie swoich przedmajorowych typów. Były gracz między innymi Pompa Teamu uważa na przykład, że Astralis znowu nie będzie miało sobie równych i odniesie triumf na polskiej ziemi.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

ENCE, gdyż jest to młody zespół i po prostu mu kibicuję.

Kto wygra Majora?

Astralis wygra Majora, gdyż nie ma żadnego przeciwnika na ich poziomie, jedynie MIBR może im zagrozić, lecz myślę, że to jeszcze nie ten moment. Kiedyś mieliśmy SK, Virtus.pro, Fnatic, NiP, G2, EnVyUs, które biły się o TOP 1. Aktualnie mamy Astralis, a reszta zespołów jest po prostu stopień niżej, Myślę, że poziom CS-a mocno upadł pod względem rywalizacji i to nie jest tak, że zawodnicy Astralis osiągnęli taki pułap, którego nie da się przeskoczyć, tylko po prostu inne drużyny stały się słabe i oni z tego korzystają.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

Stawiam na CeRqa i ZywOo. Jeden i drugi wybitnie grali na lanach tier 2 i w internecie, wiec myślę, że to ich czas, aby pokazać światu jak bardzo są mocni.

Kto zawiedzie na Majorze?

Moim zdaniem FaZe.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Major w Katowicach może być najlepszym turniejem, ze względu na to, że nasz kraj kocha CS-a. Fanbase LoL-a a CS-a w Polsce dzieli przepaść, której nigdy tamta gra nie pokona. Wszystko zawdzięczamy oczywiście Virtus.pro, więc wielka strata, że ich nie będzie, bo wtedy na 100 procent ta impreza byłaby najlepsza w historii.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Myślę, że zmiany formatu są na plus, ze względu na to, że nie będzie losowych sytuacji, gdzie dzięki meczom BO1 Winstrike potrafiło dojść do Fazy Nowych Mistrzów, wiec nowy system jest jak najbardziej korzystny.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 12 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 4–10 lutego

Podczas ubiegłego tygodnia na scenie esportowej działo się naprawdę dużo – na przedmajorowej aktualizacji CS:GO zaczynając, a na rekordowo szybkim zwy...