6 pytań przed Majorem: Paweł „innocent” Mocek

Na kilka dni przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2019, czyli pierwszego w tym roku Majora CS:GO, nadal nierozstrzygnięte pozostaje kilka pytań. Kto wygra, kto zaskoczy, a kto zawiedzie? Na przynajmniej część tych zagadnień spróbowali odpowiedzieć przepytani przez nas przedstawiciele rodzimej sceny Counter-Strike’a. Wśród nich znalazł się m.in. Paweł „innocent” Mocek, który w swojej karierze miał trzykrotnie okazję wystąpić na współorganizowanej przez Valve imprezie.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Nie wiem czemu, ale czuję, że to będzie takie odrodzenie MIBR-u, mogą zajść bardzo daleko. Tak naprawdę jedyne ich dobre występy mieli właśnie jako drużyna w pełni brazylijska, więc jestem ciekawy co pokażą. Drugą taką drużyną mogą być BIG lub Liquid.

Kto wygra Majora?

Ja nadal jestem za Astralis. W sumie jak pewnie 95% typujących, bo ciężko wskazać kogoś innego. Ciekawe też jak poradzi sobie wyżej wspomniane Liquid.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

Myślę, że ZywOo to całkiem łatwy pick, jeśli nadal można go traktować jako objawienie. Na wielkiej scenie jeszcze go nie widzieliśmy 😉

Kto zawiedzie na Majorze?

Ciężko mi wskazać. Prawdę mówiąc nie widzę drużyny, która może źle wypaść, czas pokaże.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Przede wszystkim świetny format rozgrywek, unikalne miejsce i chyba drugi raz w historii faza grupowa odbędzie się przed publicznością. Dla graczy to wielkie wydarzenie.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Zdecydowanie na plus dla wszystkich, nawet underdogów. Często bywało tak, że jeśli ktoś doszedł dalej w turnieju, gdzie nie miał na papierze do tego prawa, to jego sukces był podważany z uwagi na zły format. Teraz losowość turnieju będzie mniejsza i faktycznie jeśli ktoś zajdzie dalej, to będzie to całkowicie zasłużony wynik.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 13 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po dwóch tygodniach w Denial ELUSIVE kończy karierę

Wraz z odejściem z mającego finansowe problemy Bravado Gaming kłopoty graczy z Południowej Afryki jeszcze się nie skończyły. Okazuje się bowiem, że za...