6 pytań przed Majorem: Oskar „oskarish” Stenborowski

Do startu Intel Extreme Masters Katowice 2019 pozostały już tylko dwa dni. Najlepsze drużyny globu już wkrótce przystąpią do rywalizacji o triumf w stolicy Górnego Śląska. Z tej okazji postanowiliśmy przepytać kilka osób z rodzimej sceny i poznać ich opinię na temat pierwszego tegorocznego Majora. Jedną z osób, która podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami jest aktualny reprezentant x-kom teamu, Oskar „oskarish” Stenborowski.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Wydaje mi się, że czarnym koniem turnieju może zostać ENCE lub Vitality. Mają niesamowicie dobrze skomponowane drużyny z doświadczonych graczy i są bardzo mocni indywidualnie. Mogą zaskoczyć i zajść dość daleko.

Kto wygra Majora?

Myślę, że całkiem prawdopodobnym zwycięzcą tegorocznego Majora może być Team Liquid. Wpasowali się dość szybko w teraźniejszą metę, nawet chyba ją początkując, więc mają tutaj pewną przewagę, co było widać na dość nieudanym pod względem organizacyjnym turnieju iBUYPOWER Masters. Mimo wszystko pokonali tam Astralis i mogą być w gazie, a Stewie2k dodaje im agresywnych zagrywek, których, moim zdaniem, wcześniej im brakowało. Ostatni rok był dla nich dość udany, ale zawsze brakowało im tylko trochę, żeby osiągać te pierwsze miejsca na podium. Więc liczę na nich, że pokażą się z mega dobrej strony i zaskoczą.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

sergej lub ZywOo, wybór dość prosty, którego nie trzeba tłumaczyć. Młodzi gracze z ogromnym potencjałem, wspaniale śledzi się ich wyniki, jak również ich ogląda.

Kto zawiedzie na Majorze?

Słaby występ może zaliczyć Na`Vi, obserwowałem ich grę na turnieju ICE Challenge w Londynie i nie wyglądało to zbyt dobrze. Duet s1mple + electronic będzie tutaj głównym czynnikiem, który zadecyduje o zwycięstwach.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Katowice to idealne miejsce do zorganizowania tak wielkiej imprezy. Niejednokrotnie odbywały się już turnieje w Spodku i nigdy nie słyszałem, żeby gracze czy odwiedzający czuli jakiś zawód w związku z tą imprezą. Każdy turniej był zorganizowany możliwie na jak najwyższym poziomie, więc cieszę się, że w tym roku Major odbędzie się właśnie w Katowicach. Sam będę gościem i nie mogę się już doczekać jak to wszystko będzie zorganizowane!

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

System Player-Selected Seeding jest dość ciekawym rozwiązaniem i w moich oczach bardzo sprawiedliwym. Gracze są chyba najlepiej w stanie ocenić jak dobra jest dana drużyna, co daje dość ciekawe losowanie. Pary, które zostały już rozlosowane, są dość wyrównane, co czyni te spotkania jeszcze ciekawszymi do oglądania. Mecze BO3 to też mniejsza losowość spotkania. Dla słabszych drużyn uważam, że BO1 to dość często 50% szans na wygranie spotkania, więc to bardzo dużo. Osobiście nie mogę się doczekać już startu tego turnieju, wydaje mi się, że będzie sporo niespodzianek.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 12 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

6 pytań przed Majorem: Maciej "Morgen" Żuchowski

Najbliższe trzy tygodnie upłyną nam głównie pod znakiem Intel Extreme Masters Katowice 2019. Do stolicy Górnego Śląska zjadą się dwadzieścia cztery dr...