fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Po dwóch tygodniach w Denial ELUSIVE kończy karierę

Wraz z odejściem z mającego finansowe problemy Bravado Gaming kłopoty graczy z Południowej Afryki jeszcze się nie skończyły. Okazuje się bowiem, że zaledwie dwa tygodnie po przenosinach składu do Denial eSports jeden z jego członków, Ruan „ELUSIVE” van Wyk, postanowił zakończyć swoją karierę.

Największy wpływ na decyzję 25-letniego zawodnika miała chęć ukończenia studiów w ojczyźnie, które musiał przerwać rok z temu z uwagi na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Niemniej van Wyk przyznał w swoim oświadczeniu również, że zwyczajnie stracił ochotę do gry. – Zacząłem grać w CS-a trzynaście lat temu, byłem głodny sukcesów i dążyłem do bycia najlepszym, skupiając się tylko na tym. Niestety moja pasja zagubiła się gdzieś w momencie, gdy zacząłem grać zawodowo. Wraz z odejściem Detrony’ego zespół znalazł się w fazie przebudowy, uznałem więc, że najlepiej dla wszystkich będzie, gdy odejdę teraz, a nie gdybym miał to zrobić za rok – wyjaśnił ELUSIVE.

W związku z tym Denial musiało po raz drugi w ostatnim czasie rozpocząć poszukiwania nowego gracza. Tym, przynajmniej na razie, będzie Robby „bLacKpoisoN” Da Loca, który na przełomie 2016 i 2017 roku miał już okazję występować z niektórymi członkami ekipy w barwach Bravado. Co ciekawe, 20-latek w nowej drużynie spotka swojego starego znajomego z czasów Energy Esports – mowa tutaj o Dominicu „Domsterrze” Sampaio, który podobnie jak bLacKpoisoN będzie w najbliższym czasie testowany. Lanowy debiut nowego zespołu nastąpi najprawdopodobniej podczas światowych finałów WESG 2019.

W tej sytuacji skład Denial eSports prezentuje się następująco:

  • Aran „Sonic” Groesbeek
  • Johnny „JT” Theodosiou
  • Rhys „Fadey” Armstrong
  • Robby „bLacKpoisoN” Da Loca – testy
  • Dominic „Domsterr” Sampaio – testy
  • Tiaan „T.c” Coertzen – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaskoczenie za oceanem – eUnited kontraktuje aż trzech graczy Swole Patrol!

Po ostatnich zawirowaniach wydawało się, że Swole Patrol wyszło wreszcie na prostą. Wszak ekipa już niedługo wystartuje w ESL Pro League, a niedawno z...