6 pytań przed Majorem: Łukasz „Hermes” Pożyczek

Od startu Intel Extreme Masters Katowice 2019 dzielą nas już tylko godziny, a zatem nasza skromna seria wkrótce przejdzie do przeszłości. Jedną z ostatnich osób, które odważyły się przedstawić nam swoje prognozy przed początkiem zawodów, jest Łukasz „Hermes” Pożyczek, czyli ekspert i komentator, którego głos wielokrotnie mogliśmy usłyszeć podczas polskojęzycznych transmisji z najważniejszych turniejów w CS:GO.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Poprzednie Majory pokazały, że jeśli ma być czarny koń, to koniecznie z pierwszej fazy (Challengers). A jeśli Challengers, to też ktoś spośród ekip, które awans wywalczyły podczas Minorów. Powód? Szczyt formy powinny mieć właśnie teraz. W tym roku grali już pod presją i radzili sobie z nią najlepiej. Wiedzą na co ich stać, znają swoje mocne strony. Ktoś z grona ENCE, Vitality oraz AVANGAR/Spirit może namieszać. Dużo niewiadomą za to jest dyspozycja Vega Squadron oraz TyLoo. Jeśli już koniecznie czarny koń z fazy Legend, to XANTARES z tymi czterema innymi graczami, czyli BIG.

Kto wygra Majora?

W przypadku faworytów od razu myślimy o Astralis, ale tym razem będą mieli jedno “utrudnienie”. Rozpoczynają zmagania w ostatniej fazie, a patrząc na zeszły rok widzieliśmy kilkukrotnie, że jeśli Duńczycy są w zasięgu konkurentów, to właśnie na początku turnieju. Poza nimi bardzo ciekaw jestem dyspozycji Teamu Liquid oraz MIBR-u po ich zmianach. Na’Vi to naturalnie s1mple, ale jeśli nadal będzie musiał grać sam, to nie wróżę udanego turnieju.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

Kandydatów jest przynajmniej kilku, ale wiele zależało będzie nie tylko od nich, ale także dyspozycji ich kolegów z drużyny. Tak czy inaczej ich warto obserwować: Yuurih (FURIA), sergej (ENCE), ZywOo (Vitality), Freeman (ViCi). Do tego grona dodałbym jeszcze zawodnika, którego potencjał jest powszechnie znany, ale dopiero teraz może faktycznie udowodnić swoją wartość, czyli XANTARESA (BIG). W najnowszej historii CS-a tylko NiKo, s1mple oraz niedawno ZywOo potrafili dominować z taką systematycznością.

Kto zawiedzie na Majorze?

Ostatnie wyniki pokazują, że Na’Vi może mieć spore problemy. Owszem, mają jeszcze czas, by poprawić swoją formę, ale samym s1mplem tylu spotkań się nie wygra. Poza nimi FaZe Clan również mnie nie przekonuje, a przynajmniej ich ostatni nabytek. AdreN to świetny gracz, bardzo doświadczony, ale nie mam przekonania, że właśnie tego teraz potrzebowali.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Koniec z sytuacją, gdy drużyna wchodzi do fazy pucharowej rozgrywanej w systemie BO3 grając do tej pory wyłącznie BO1. To znacznie zwiększa szanse na kapitalne widowisko w Spodku. Dla mnie to gamechanger.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

Tak jak powiedziałem wcześniej, zdecydowanie są to zmiany w dobrym kierunku, które podniosą poziom rozgrywki. Im mniej losowości, tym lepiej dla graczy i widzów.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się już jutro i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
vander

Vander i Finn oficjalnie w pierwszym zespole Rogue! Raxxo nowym wspierającym akademii

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu League of Legends European Championship sporo osób miało ogromne wątpliwości co do pierwszego składu Rogue. Na ten m...