Snax Virtus.pro IEM Katowice
fot. ESL/Adela Sznajder

Drugie zwycięstwo Virtus.pro w ESEA MDL!

W trzecim spotkaniu w ramach 30. sezonu ESEA Mountain Dew League Virtus.pro podjęło ALTERNATE aTTaX. Zawodnicy popularnych Niedźwiedzi zdołali pokonać międzynarodową piątkę i tym samym sięgnęli po drugie zwycięstwo w aktualnym sezonie internetowych rozgrywek.

Virtus.pro 16 : 13 ALTERNATE aTTaX

(ESEA MDL Season 30 – 5. tydzień)
16 7 Overpass 8 13
9 5

Po wygranej rundzie nożowej Polacy postanowili rozpocząć pojedynek po stronie broniącej. W rundzie pistoletowej dwóch zawodników VP skróciło bombsite B, jednak ten manewr nie przyniósł oczekiwanych skutków. Przełamanie ze strony naszych rodaków przyszło w czwartym starciu i od tamtej pory radzili sobie oni coraz lepiej na serwerze. Nadwiślańska piątka dość szybko doprowadziła do wyrównania, a w pewnym momencie objęła nawet prowadzenie w meczu. Niestety pod koniec pierwszej połowy do gry powróciło ALTERNATE i to ekipa Mateusza „mantuu” Wilczewskiego przystępowała do zmiany stron ze skromną, jednopunktową zaliczką.

W drugiej rundzie pistoletowej blisko zwycięstwa w sytuacji 1 na 2 był Janusz „Snax” Pogorzelski, lecz ostatecznie runda trafiła na konto rywali. W trzeciej odsłonie Virtusi wyprowadzili kontrę, a na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 8:10. W dalszej fazie spotkania podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego ponownie wysunęli się na prowadzenie, które następnie oddali w stosunkowo łatwy sposób. Na szczęście w najważniejszych rundach szczęście sprzyjało polskiej drużynie, dzięki czemu zdobyła ona punkt meczowy. Po chwili VP zadało ostateczny cios, domykając mapę wynikiem 16:13.

Po więcej informacji na temat 30. sezonu ESEA Mountain Dew League zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Międzymajorowa giełda transferowa – najciekawsze zmiany w składach

Nie od dziś wiadomo, że wynik osiągnięty przez daną ekipę na Majorze, może mieć bardzo brzemienne skutki. Najczęściej rozchodzi się o ruchy kadrowe, a...