Turnieje ESL nadal będą streamowane na Facebooku, ale bez wyłączności

ESL, największa na świecie niezależna firma zajmująca się esportem i Facebook Gaming ogłosiły dziś rozszerzenie partnerstwa w celu objęcia transmisją wszystkich globalnych turniejów ESL na platformie Facebook. Transmisje mają odbywać się na zasadach braku wyłączności.

ESL będzie transmitować zarówno flagowe wydarzenia, Intel Extreme Masters (IEM) oraz ESL One, jak i wszystkie turnieje Pro League – profesjonalnej ligi Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Dystrybucja rozpoczęła się od kwalifikacji regionalnych w CS:GO do IEM Katowice Minor 16 stycznia 2019 roku i potrwa do grudnia 2019 roku. Turnieje będą transmitowane globalnie na Facebooku w języku angielskim poprzez stream w formacie 1080p/60fps, a ESL Pro League będzie dostępne w języku angielskim i portugalskim.

Ralf Reichert, Co-CEO, ESL, skomentował to w następujący sposób:

ESL zrzesza globalną społeczność fanów esportu i ma na celu dostarczanie niesamowitych wrażeń publiczności na całym świecie, zarówno w Internecie, jak i na wielkich wydarzeniach na żywo. ESL będzie dostarczać wielu źródeł, za pomocą których fani będą mogli doświadczyć naszych flagowych turniejów online. W tym celu wracamy na Facebook Gaming, aby sprawnie docierać do szybko rosnącej grupy odbiorców.

Od pierwszego livestreamingu ESL na Facebooku, obie firmy współpracowały w celu wprowadzenia istotnych aktualizacji, aby oglądanie esportu za pośrednictwem tej platformy dostarczało widzom możliwie najlepszych wrażeń. Nowe aktualizacje obejmują poprawę jakości wideo i stabilności transmisji, a także łatwiejsze sposoby odkrywania wydarzeń ESL.  

Leo Olebe, Global Director, Games Partnerships, Facebook, powiedział:

Zwiększenie dostępnych treści produkowanych przez ESL o wszystkie globalne turnieje esportowe jest dla nas sposobem na zaspokojenie rosnącego apetytu na oglądanie streamingu z gier na Facebooku. Zapewnianie fanom ESL dostępności do transmisji na wielu platformach jest czymś, na czym wiemy, że społeczności bardzo zależy i jest to głównym powodem, dla którego wszystkie treści w 2019 roku będą nadawane na każdej platformie, na której ESL zdecyduje się na streaming. Będziemy nadal słuchać naszych fanów i reagować na informację zwrotną od graczy, aby wspólnie pracować nad budowaniem globalnej społeczności.

Fani mogą oglądać i śledzić treści ESL na fb.gg oraz na indywidualnych stronach IEM, ESL One i Pro League:

  • facebook.com/watchIEM
  • facebook.com/watchESLOne
  • facebook.com/watch/ESLProLeagueCSGO/
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Get Rekd: Rewolucja, która nie zmieni nic

Choć rozgrywki Ultraligi i League of Legends European Championship zaczęły się na dobre, to mało kto spodziewał się, że tak szybko zobaczymy pierwsze...