Nisha
fot. ESL/Bart Oerbekke

Nisha rozpoczyna bój o występ w Spodku. Startuje ESL One Katowice!

Miesiące od ogłoszenia, tygodnie od poznania wszystkich uczestników, dni, godziny, a teraz już tylko minuty – zaledwie tyle dzieli nas od startu ESL One Katowice 2019. W samo południe rozpoczną się pierwsze mecze katowickiego turnieju Doty 2, o mistrzostwo którego powalczy dwanaście najlepszych formacji z całego świata. Kto okaże się najlepszy? Triumfator zeszłorocznego The International, OG? Już zakwalifikowany na tegoroczne TI Team Secret? A może jeszcze ktoś inny?

Oczy fanów polskich zawodników zwrócone będą zwłaszcza na wspomniany Secret, w składzie którego gra jedyny rodzynek znad Wisły. Michał „Nisha” Jankowski, bo o nim mowa, miał już okazję sięgnąć trzy razy po trofeum podczas tego sezonu Dota Pro Circuit – najpierw podczas PVP Esports Championship, wkrótce po tym na ESL One Hamburg, a niespełna miesiąc temu na The Chongqing Major. W Katowicach jednak szanse Nishy i spółki na zwycięstwo są wyjątkowo wysokie, bowiem brak takich drużyn jak Newbee, Team Liquid, czy oczywiście Virtus.pro znacznie uszczupla grono faworytów.

Pierwszym etapem turnieju będzie faza grupowa, podczas której każda z formacji z obu zbiorów stanie do walki z pozostałymi ekipami w formacie BO2. Rywalizację rozpoczną zespoły z grupy A, a inauguracyjne mecze zaplanowane są na godzinę 12:00. Wówczas rozpoczną się wszystkie trzy starcia pierwszej rundy, a po ich zakończeniu ponownie zobaczymy w akcji te same drużyny. Około 17:00 akcja przeniesie się do drugiego zbioru, gdzie również odbędą się dwie rundy zmagań.

Tak prezentuje się pełny harmonogram pierwszego dnia ESL One Katowice 2019:

Wtorek, 19 lutego

Grupa A

Runda 1
12:00 Team Secret vs OG BO2
Gambit Esports vs Forward Gaming Forward Gaming BO2
Mineski vs For The Dream BO2
Runda 2
14:20 Gambit Esports vs For The Dream BO2
Team Secret vs Forward Gaming Forward Gaming BO2
Mineski vs OG BO2

Grupa B

Runda 1
17:00 Ninjas in Pyjamas vs Alliance BO2
Fnatic Fnatic vs Team Aster BO2
Chaos Esports Club vs compLexity Gaming BO2
Runda 2
19:20 Chaos Esports Club vs Team Aster BO2
Fnatic Fnatic vs Alliance BO2
Ninjas in Pyjamas vs compLexity Gaming BO2

Wybrane mecze ESL One Katowice 2019 będziecie mogli obejrzeć również z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Komentarzem zajmą się Adam „shiru” Półtorak, Łukasz „luq” Gruchała, Tomasz „Bandit” Borys oraz Adam „Thundra” Dmitrzuk. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej odsłony ESL One Katowice zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Snax Virtus.pro IEM Katowice

Virtus.pro wyprzedza AGO i Kinguin w rankingu HLTV, ENCE i NiP wskakują do top 10

Za nami pierwszy etap katowickiego Majora, nic więc dziwnego, że w czołówce rankingu HLTV doszło do wielu przetasowań. Nie obyło się także bez rotacji...