fot. ESL/Helena Kristiansson

Legendy wchodzą do gry – rusza druga faza IEM Katowice CS:GO Major

„It’s about to be legendary” – słowa te możemy usłyszeć w jednej z popularnych ostatnio piosenek anglojęzycznych, jednak już wkrótce wypełnią one również katowicki Spodek. Wszystko za sprawą rozpoczynającej się Fazy Nowych Legend, w której do walki wkracza osiem najlepszych drużyn poprzedniego Majora, stanowiących też ścisłą czołówkę światowego CS-a. Po raz pierwszy w historii podejmą one zwycięzców pierwszej fazy Majora przed publicznością, dlatego nie przedłużając przyjrzyjmy się nadchodzącym starciom.

Pierwsze mecze wystartują już o godzinie 13. Na początek ENCE eSports zmierzy się z Renegades, co może zwiastować naprawdę wyrównane spotkanie. Obie ekipy bowiem świetnie poradziły sobie w czasie Minorów, a także bez większych przeszkód przebrnęły przez Fazę Nowych Pretendentów. Kluczowym pytaniem jest jednak fakt, czy młode talenty z Finlandii poradzą sobie z presją walki przeciwko bardziej doświadczonym zawodnikom z Antypodów. Przy kursie 1,85, gracze STS w tym przypadku stawiają na lekką przewagę Finów. W tym samym czasie na serwerze zameldują się reprezentanci BIG, którzy zawalczą z Teamem Vitality. Być może utrata Owena „smooyi” Butterfielda nie odbije się negatywnie na wynikach drużyny należącej do niemieckiej organizacji, ale nie zapominajmy też, że Mathieu „ZywOo” Herbaut już nie raz ratował swoich kolegów z opresji. Dlatego na ten moment kurs dla obu formacji wynosi 1,90. 

Po godzinie 14 do walki przystąpi Na’Vi, które w swoim pierwszym katowickim pojedynku podejmie G2 Esports. Choć z problemami, Francuzom udało się przebić przez pierwszy etap zmagań i biorąc pod uwagę niezbyt zadowalające rezultaty w ostatnich miesiącach, z pewnością będą oni mieli wiele do udowodnienia. Łatwo nie będzie, wszak po drugiej stronie barykady stanie trzecia drużyna świata, mająca w swych szeregach najlepszego gracza roku 2018. Może się więc okazać, że G2 będzie musiało mocno się napocić. Eksperci STS jasno stawiają tu na wygraną Natus Vincere, dla których kurs wynosi 1,62. Równocześnie rozpocznie się również mecz pomiędzy FaZe Clanem a HellRaisers. Na papierze spotkanie to może wydawać się dość jednostronne, ale nie zapominajmy, że pod koniec zeszłego roku HR wzmocnione zostało przez dawnego reprezentanta Gambit Esports, Abaya „Hobbita” Khasenova. Zapowiada się więc bratobójcza walka, bowiem FaZe Clan reprezentować będzie jego były kolega z drużyny, Dauren „AdreN” Kystaubayev. Również i tutaj użytkownicy STS nie mają złudzeń co do wyniku, dając FaZe kurs 1,55.

Trzecią rundę dzisiejszych spotkań zainauguruje potyczka NRG Esports z Ninjas in Pyjamas. Zarówno Minor, jak i Faza Nowych Pretendentów, okazały się spacerkiem dla amerykańsko-bułgarskiej ekipy, która do Fazy Nowych Legend awansowała bez straty mapy. Przygasła gwiazda NiP może więc stanąć przed naprawdę dużym wyzwaniem, jednak biorąc pod uwagę ich rodowód oraz fakt, że są już jedyną drużyną reprezentującą Szwecję, być może w końcu przerwą oni marsz NRG. Gracze STS niestety w to nie wierzą, wszak na wygraną NRG można zagrać po kursie 1,60. W drugim meczu będziemy natomiast świadkami pojedynku Teamu Liquid z AVANGAR. Drużyna, która zdecydowanie dość ma drugiego miejsca na podium kontra wschodnia nawałnica. W tym meczu niczego nie możemy być pewni. Pewni natomiast są gracze, dając AVANGAR kurs 3,40.

Późnym popołudniem na serwerze pojawią się reprezentanci MIBR oraz Cloud9. Triumfatorzy bostońskiego Majora stoczyli się później w otchłań, z której z trudem udało im się wydostać. Pierwszy etap Majora w Katowicach C9 zakończyło z wynikiem 3:2, co może zwiastować łatwy pojedynek dla MIBR. STS także stawia na Brazylijczyków, dając im kurs 1,42. Pierwszy dzień zmagań zakończy batalia Astralis z compLexity Gaming. Ponownie teoria przemawia tu na korzyść formacji z Danii, choć nie da się ukryć, że ich rywale nie pozwolą zbyt łatwo wydrzeć sobie zwycięstwa. Jednakże eksperci STS nie pozostawiają tu złudzeń, bowiem kurs dla coL wynosi aż 6,25.

20 lutego
13:00 ENCE eSports vs Renegades TBD
13:00 BIG vs Team Vitality TBD
14:10 Natus Vincere vs G2 Esports TBD
14:10 FaZe Clan vs HellRaisers TBD
15:20 NRG Esports vs Ninjas in Pyjamas TBD
15:20 Team Liquid vs AVANGAR TBD
16:30 MIBR vs Cloud9 TBD
16:30 Astralis vs compLexity Gaming TBD
20 lutego – drużyny z bilansem 0:1
18:05 TBD vs TBD TBD
18:05 TBD vs TBD TBD
19:15 TBD vs TBD TBD
19:15 TBD vs TBD TBD
20 lutego – drużyny z bilansem 1:0
20:25 TBD vs TBD TBD
20:25 TBD vs TBD TBD
21:35 TBD vs TBD TBD
21:35 TBD vs TBD TBD

Wybrane mecze z polskim komentarzem będzie można śledzić na kanale ESL Polska. Wszystkie potyczki transmitowane będą natomiast w języku angielskim na głównym oraz dodatkowym kanale imprezy. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Organizatorzy nieoficjalnego festiwalu Fortnite pozwani przez... Epic Games!

W ubiegły weekend w Zjednoczonym Królestwie odbył się festiwal Fortnite'a, który okazał się wielką klapą. Przybyły na niego tysiące ludzi, a większość...