fot. ESL/Jennika Ojala

Nisha o krok od finału ESL One Katowice!

Choć Michał „Nisha” Jankowski zapewnił sobie udział w katowickim Spodku razem z awansem do fazy pucharowej, dzisiaj pewnym jest, że tylko dwa mecze będą dzielić jego i jego Team Secret od mistrzostwa. W ramach półfinału drabinki wygranych ESL One Katowice 2019 zespół naszego rodaka pokonał Ninjas in Pyjamas 2:0 i jako pierwszy wywalczył sobie miejsce w finale WB.

Team Secret 2:0 Ninjas in Pyjamas

Jako pierwsi do ataku ruszyli Ninjas in Pyjamas, którzy ciągle grali po wrogiej stronie mapy. Choć to Team Secret przez pewien czas prowadził pod względem zabójstw, większą wartość netto mieli gracze NiP-u. Z czasem różnica w złocie zaczęła rosnąć, a Ninjas in Pyjamas rozpoczęli natarcie na high ground. Kilka minut później udało się nawet zdobyć baraki, ale Secret nie powiedział ostatniego słowa. Nie tylko obronił wejście na drugiej linii, ale po wygranej walce wyrównał stan złota, a w 35. minucie po wyłączeniu czterech rywali sam zniszczył baraki NiP-u. Zwycięstwo Nisha i spółka przypieczętowali kilka minut później.

Po zamianie stron Secret grał już wyraźnie lepiej. W przeciągu pierwszego kwadransa zespół naszego rodaka zniszczył co prawda tylko jedną wieżę, ale w tym czasie wypracował sobie ponad pięć tysięcy złota przewagi. Po upływie piętnastej minuty Secret ruszył z kopyta i błyskawicznie dotarł pod high ground oponentów, a różnica w wartości netto drużyn wzrosła aż o dziesięć tysięcy. Ninjas in Pyjamas znając sytuację w jakiej się znaleźli postanowili skapitulować w sekundy po utracie pierwszego baraku i trzech graczy.

W dalszym ciągu trwa drugi półfinał drabinki przegranych. O miejsce w sobotnim finale u boku Secret walczą Fnatic i Gambit Esports. Na chwilę obecną jest 1:1. Więcej informacji dotyczących ESL One Katowice 2019 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro Snax

Izako Boars lepsze od ex-Fragsters, Virtus.pro z drugą dziś porażką w ESEA MDL

Izako Boars zdołało wreszcie sięgnąć po drugą wygraną w ESEA Mountain Dew League Season 30 – polska formacja okazała się lepsza od ex-Fragsters. W rów...