fot. Epic Games

100 milionów dolarów – tyle w 2019 roku Epic przeznaczy na pule nagród turniejów Fortnite’a

Ogromne pieniądze? Szalone liczby aktywnych graczy? Czym jeszcze jest w stanie zaskoczyć nas Fortnite? Epic Games już dawno zdążyło przyzwyczaić nas do bicia wszelkich rekordów jeśli chodzi o branżę gamingową i zdawać by się mogło, że widzieliśmy już wszystko. Nic bardziej mylnego, bowiem twórcy zdradzili pierwsze szczegóły dotyczące najbliższych miesięcy. I chyba lepiej być nie może.

Epic powoli odkrywa karty dotyczące planów na rok 2019. Według informacji zawartej na oficjalnej stronie Fortnite’a, w roku 2019 na nagrody w turniejach przeznaczona zostanie szalona kwota 100 milionów dolarów! I jakby tego było mało, już w kwietniu będziemy świadkami pierwszych kwalifikacji do Fortnite World Cup, które zakończą się 16 czerwca. W trakcie eliminacji wyłonionych zostanie najlepszych 100 graczy oraz 50 najlepszych par, które między 26 a 28 lipca wezmą udział w finałach organizowanych w Nowym Jorku.

Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę dodajmy, że pula nagród pierwszego Fortnite World Cup wyniesie aż 30 milionów dolarów, przy czym każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, ma zagwarantowane przynajmniej 50 tysięcy dolarów nagrody. Wszystko to jest częścią większego planu Epic Games, które coraz aktywniej chce pchać swój flagowy tytuł w kierunku większej profesjonalizacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Renegades pokonuje Vitality i po raz pierwszy w historii zapewnia sobie status legendy!

Renegades już teraz może być pewne, że podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019 osiągnie najlepszy wynik w historii swoich występów na Majorze. Aus...