fot. ESL/Helena Kristiansson

Dwóch zawodników żegna się z MVP PK

MVP PK to kolejny zespół, który postanowił wziąć udział w rozpoczynającym się na światowej scenie CS:GO szale transferowym. Koreańska ekipa poinformowała bowiem, że jej szeregi opuściło aż dwóch zawodników, którzy jeszcze na początku roku wzięli udział w azjatyckim Minorze w Katowicach.

Dziś z rodzimą formacją pożegnali się Kang „solo” Keun-Chul i Kim „glow” Min-Soo, czyli dwaj weterani, którzy na karku mają już po 31 lat. Obaj związani byli z MVP od czerwca 2016 roku i razem z formacją tą sięgnęli m.in. po triumf w eXTREMESLAND ZOWIE Asia CS:GO 2018 czy też CS:GO Asia Summit. Ponadto można było ich oglądać na licznych turniejach rangi międzynarodowej – tylko w tym roku udało im się awansować na Intel Extreme Masters w Sydney i Chicago czy też na lanowe finały ESL Pro League.

Po raz ostatni dane nam było zobaczyć ich w akcji podczas kontynentalnego Minora, podczas którego nie wywalczyli jednak awansu na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Dokładne przyczyny odejścia solo i glowa nie są co prawda znane, ale MVP w rozmowie z serwisem HLTV przyznało, iż doświadczeni gracze zgodzili się po prostu na wcześniejsze rozwiązanie swoich umów, w efekcie czego stali się wolnymi zawodnikami. Na ten moment nie jest jeszcze jasne kto zajmie zwolnione przez nich miejsca.

W tej sytuacji skład MVP PK prezentuje się następująco:

  • Min-Seok „zeff” Park
  • Hyun-Pyo „XigN” Lee
  • Seon-Ho „xeta” Son
  • Seon-Ho „termi” Pyeon – trener

Wszystkie bieżące informacje dotyczące roszad personalnych w drużynach CS:GO znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO Esports

AGO przegrywa z ALTERNATE aTTaX w ESEA MDL

Na niespełna tydzień przed startem światowych finałów WESG 2018 gra AGO Esports nie nastraja zbyt optymistycznie. Wczoraj polska piątka poległa w ESEA...