fot. StarLadder

ViCi Gaming ostatnim uczestnikiem szwedzkiego Majora! Chińczycy pewnie pokonują Gambit

Finał StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor jest już za nami. Razem z jego zakończeniem poznaliśmy ostatniego uczestnika najbliższego Majora, czyli CORSAIR DreamLeague Season 11. Listę uczestników szwedzkiego turnieju zamknęło ViCi Gaming, które w ostatnim meczu Minora pokonało Gambit Esports wynikiem 3:0.

Obie formacje zmagania rozpoczęły w grupie B. W finale drabinki wygranych tego zbioru ViCi po reverse sweepie zapewniło sobie awans z pierwszego miejsca. Gambit w decydującym meczu nie dał szans Demolition Boys i po wygranej 2:0 zapewnił sobie miejsce w półfinale. Z grupy A do play-offów awansowały Flying Penguins oraz Old but Gold.

Co ciekawe, to wschodnioeuropejska mieszanka miała znacznie łatwiejszą drogę do finału – podczas gdy Flying Penguins nie było w stanie przeciwstawić się ekipie Artioma „fng” Barshacka, Old but Gold zawzięcie walczyło z ViCi o ostatni mecz turnieju. Koniec końców oba pojedynki zakończyły się rezultatami 2:0 i Gambit stanął przed szansą do rewanżu za porażkę w fazie grupowej.

Już pierwsza finałowa potyczka zweryfikowała jednak reprezentantów Rosji. Po jednostronnej, 25-minutowej potyczce ViCi wysunęło się na prowadzenie w serii, a po przerwie oglądaliśmy jeszcze większą dominację Chińczyków. Podstawiony pod ścianą Gambit ruszył do ataku w trzecim starciu i choć pokazał się z lepszej strony niż w dwóch pierwszych pojedynkach, to po teamwipie w 27. minucie sprawy przyjęły znany obrót. Minuta po minucie ViCi przybliżało się w kierunku zwycięstwa i po blisko trzech kwadransach mogło cieszyć się ze zwycięstwa.

Ostateczna klasyfikacja StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor:

1. ViCi Gaming 125 000 $ + 120 punktów DPC + awans na CORSAIR DreamLeague Season 11
2. Gambit Esports 70 000 $ + 100 punktów DPC
3-4. Old but Gold, Flying Penguins 30 000 $ + 80 punktów DPC
5-6. OG, Demolition Boys 15 000 $ + 40 punktów DPC
7-8. Royal Never Give Up, BOOM ID 7 500 $ + 20 punktów DPC
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsza wygrana Jin Air, Griffin wciąż niepokonane. Za nami siódma runda LCK

Siódma runda LCK 2019 Spring Split dobiegła końca. Choć do rozstrzygnięcia fazy zasadniczej pozostały już tylko trzy kolejki, dalej żadna drużyna nie...