fot. Ultraliga

PRIDE ostatnim półfinalistą Ultraligi. ACTINA PACT bez szans w starciu z ekipą Deflesa

Poznaliśmy ostatniego półfinalistę pierwszego sezonu Ultraligi. Faworyt dzisiejszego starcia nie zawiódł, bowiem PRIDE nie dało żadnych szans ACTINA PACT, co w porównaniu do pięciu map rozegranych przez iHG stawia Orły w bardzo dobrej pozycji przed następnym starciem.

PRIDE 3:0 ACTINA PACT

PRIDE wspaniale rozpoczęło otwierającą rozgrywkę. First blood powędrował na konto Damiana „Deflesa” Filipowa, który unicestwił przeciwnego wspierającego. Jak się jednak okazało, Orły zdominowały swoich rywali na wszystkich trzech alejkach, dzięki czemu zrównały wszystkie zewnętrzne struktury z ziemią już przed osiemnastą minutą. Ogromna różnica w złocie i przedmiotach spowodowała, że podczas pierwszej większej batalii ACTINA PACT nie miał nic do powiedzenia i stracił wszystkich graczy, przez co rywale zgarnęli Nashora. Fioletowe wzmocnienie pozwoliło ekipie Deflesa na zniszczenie trzech inhibitorów, a po kilku minutach pod naporem mocniejszych stworów niebieski Nexus upadł.

Na początku drugiej mapy ponownie dolna alejka PRIDE popisała się swoimi umiejętnościami i przelała pierwszą krew. Tym razem trzy zewnętrzne wieże PACT zostały zniszczone jeszcze szybciej niż poprzednio, a przewaga Orłów w momencie pojawienia się Barona wynosiła pięć tysięcy sztuk złota. Zawodnicy tej formacji nie potrzebowali nawet fioletowego wzmocnienia, aby przełamać bazę przeciwnika i zniszczyć wieżę trzeciego stopnia na midzie. Gdy po zdobyciu potwora wydawało się, że ekipa Deflesa zakończy rozgrywkę, Dawid „Dawidsonek” Trojanowski ustrzelił poczwórne zabójstwo i podtrzymał szanse na zwycięstwo swojej drużyny. Mimo to ponowne pokonanie Barona przez PRIDE pozwoliło graczom tej drużyny na zniszczenie przeciwnego Nexusa i wyjście na dwupunktowe prowadzenie.

Podczas trzeciej rozgrywki to PACT przelał pierwszą krew na górnej alejce, jednakże Artur „Rybson” Gębicz natychmiastowo odpowiedział trzema zabójstwami. Dzięki temu PRIDE uzyskało niesamowitą presję na mapie, która zaowocowała przewagą pięciu tysięcy złota po kwadransie rozgrywki. Siedem minut później został zniszczony pierwszy inhibitor, a Orły przeniosły swoją uwagę na Barona, który został pokonany bez żadnego problemu. Różnica w finansach wynosząca prawie dwadzieścia tysięcy i fioletowe wzmocnienie pozwoliły na zakończenie rozgrywki w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Pierwszy półfinał Ultraligi z udziałem zawodników PRIDE oraz Illuminar Gaming zostanie rozegrany 19 marca. Wszystkie informacje na temat tych rozgrywek znajdziecie tutaj:

 

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CEO ENCE dementuje plotki odnośnie negocjacji z suNnym

Kilka godzin temu światło dzienne ujrzały doniesienia wskazujące na rozmowy pomiędzy ENCE a zawodnikiem mousesports, Miikką "suNnym" Kemppim. W mediac...