Smeb, kt Rolster, Worlds 2018
fot. Riot Games

Wielki powrót czy kolejne pożegnania? Pora na ósmy tydzień LCK

Koniec fazy zasadniczej LCK 2019 Spring zbliża się nieubłaganie. Zwłaszcza dla drużyn spoza czołowej szóstki, których szanse na play-offy są coraz mniejsze z każdym tygodniem. Teoretycznie o awans do kolejnej fazy walczy jeszcze dziewięć formacji, ale w praktyce Afreeca Freecs, kt Rolster i Gen.G stoją na krawędzi i już po tej kolejce mogą na dobre pożegnać się z resztką nadziei.

Tak, trójka drużyn, która jeszcze w październiku walczyła o tytuł Mistrza Świata dzisiaj jest na skraju eliminacji. Katastrofalny wręcz split każdej z tych drużyn skutkuje dość prawdopodobną absencją wszystkich trzech w play-offach, a jakby tego było mało, przynajmniej jedna z nich będzie musiała walczyć o utrzymanie w LCK. I biorąc pod uwagę nikłość szans na play-offy, chyba właśnie walka o uniknięcie relegacji powinna być ich głównym celem.

Akcji podczas ósmego tygodnia nie zabraknie również w górnej części tabeli. Wciąż niepokonany Griffin wreszcie będzie miał okazję przypieczętować swój sukces i zostać pierwszą drużyną pewną miejsca w play-offach. Tym bardziej, że czekają go stosunkowo łatwi rywale w postaci wspomnianych Gen.G oraz Afreeca Freecs. SK telecom T1 natomiast stanie przed szansą na wyprzedzenie SANDBOX Gaming, jeśli nie zawiedzie w meczach z KT i Hanwha Life Esports. Najważniejszy w kontekście uczestników play-offów mecz czeka nas w piątkowe południe, bowiem wtedy do walki staną HLE oraz Damwon Gaming.

Tak prezentuje się harmonogram ósmego tygodnia LCK:

Czwartek, 14 marca
9:00 Griffin vs Gen.G Bo3
12:00 SK telecom T1 vs kt Rolster Bo3
Piątek, 15 marca
9:00 KING-ZONE DragonX vs Jin Air Greenwings Bo3
12:00 Damwon Gaming vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports Bo3
Sobota, 16 marca
9:00 Afreeca Freecs vs Griffin Bo3
12:00 kt Rolster vs SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming Bo3
Niedziela, 17 marca
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs SK telecom T1 Bo3
12:00 Gen.G vs KING-ZONE DragonX Bo3

Mecze południowokoreańskiej czołówki League of Legends będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Więcej informacji dotyczących wiosennej rundy LCK 2019 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESEA MDL: Izako Boars przegrywa z Uruguay po dogrywce

Izako Boars przegrało swój kolejny mecz rozgrywany w ramach ESEA Mountain Dew League. Tym razem Polacy zmierzyli się z Uruguay, które po bardzo wyrówn...