Gen.G CuVee (Worlds 2018)
fot. Riot Games

Seria wygranych Griffin zakończona!

Nie dało rady ani SK telecom T1, ani SANDBOX Gaming. Po pokonaniu obu tych drużyn wydawało się, że nikt nie będzie w stanie pokonać Griffin i obecny lider tabeli zdoła zakończyć split z perfekcyjnym bilansem osiemnastu zwycięstw. A jednak – dzisiaj Jeong „Chovy” Ji-hoon i spółka przegrali z Gen.G i ich seria zakończyła się na dwunastu wygranych.

Początek meczu wcale nie wskazywał na wygraną zespołu Parka „Rulera” Jae-hyuka. Pierwsza śmierć i utrata Rift Heralda wysunęła Griffin na wyraźne jak na wczesną fazę prowadzenie, ale Gen.G podniosło się z kolan i w kolejnych minutach obie formacje walczyły jak równy z równym. Błąd Lee „Tarzana” Seung-yonga pozwolił Gen.G na łatwe zabicie Nashora. Ze wzmocnieniem jego i Starszego Smoka Ruler i kompani unicestwili rywali w ich bazie i jeszcze przed czterdziestą minutą zapisali na koncie pierwszy punkt w serii.

Pewny siebie Griffin pozwolił swoim oponentom wybrać aż czterech czempionów z pierwszej potyczki, a sam wybrał trzy postacie sprzed przerwy. Z początku wszystko wyglądało bardzo dobrze – pierwsza krew, pełna kontrola smoków, Herald i do tego przewaga w zabójstwach oraz zniszczonych wieżach. I nawet gdy Gen.G zdołało odrobić straty i ruszyło na Barona, bohaterem Griffin okazał się Tarzan, który zadał śmiertelny cios fioletowemu potworowi. Znacznie lepszą kontrolę mapy pokazywali jednak podopieczni Choia „Edgara” Woo-beoma, w efekcie czego BPP Griffin wyniósł jedynie… 89 złota. W 34. minucie po wygranej walce Gen.G otworzyło środkową linię, a wkrótce po tym już ze wzmocnieniem Nashora przypieczętowało wygraną w serii!

Choć ta porażka mogła zaboleć graczy Griffin, to nie wpływa ona w większym stopniu na ich sytuację w tabeli. W dalszym ciągu zajmują oni pierwszą lokatę i mają spory margines błędu nad drugim w tabeli SANDBOX. Znacznie więcej rezultat dzisiejszego meczu znaczy dla Gen.G – zdobywając ważne zwycięstwo drużyna Lee „CuVee” Seong-jina wydostała się ze strefy spadkowej, a nawet wyprzedziła Afreeca Freecs dzięki lepszemu bilansowi ugranych pojedynków. Klasyfikację LCK 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Co zawodowcy sądzą o zmianach w ekonomii CS:GO? Wypowiadają się m.in. innocent i TACO

Po serwerach publicznych hula już najnowsza aktualizacja Counter-Strike'a, która wprowadziła do gry wiele zmian natury ekonomicznej. Jak przy okazji k...