fot. Team Kinguin

Wiemy już, jak będzie wyglądał kalendarz 9. sezonu ESL Pro League

Fani Counter-Strike’a na całym świecie czekali na kolejne informacje dotyczące 9. sezonu ESL Pro League. Jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek wracają już w kwietniu – z odświeżoną formułą i jedną polską ekipą w stawce – devils.one.

W grudniu organizatorzy ligi zaskoczyli nas, odebraną bardzo pozytywnie przez społeczność, informacją o zmianach w systemie zawodów. Od zbliżającej się edycji EPL niemal wszystkie spotkania będą rozgrywane offline, jednak przez długi czas niewiadomą pozostawały daty wspomnianych gier. Dziś wiemy już, że inauguracja europejskiej i amerykańskiej części rozgrywek będzie miała miejsce 12 kwietnia. Drużyny z obu regionów powalczą w czterech grupach liczących po cztery ekipy. Najlepsze formacje z każdej z nich wywalczą bezpośrednią przepustkę na finały lanowe, z kolei zespoły z miejsc drugiego i trzeciego otrzymają dodatkową szansę w kolejnych tygodniach.

Na Starym Kontynencie do obdzielenia jest aż osiem spotów w finałach, natomiast ekipy z obu Ameryk powalczą o sześć wolnych miejsc na głównej imprezie. Ostatnich dwóch szczęśliwców wyłonią kwalifikacje regionie Azji, gdzie powalczą ze sobą składy z Australii i Nowej Zelandii, Chin oraz Azji Południowo-Wschodniej. W ten sposób na przestrzeni kilku tygodni poznamy pełną listę uczestników turnieju finałowego.

Tak prezentuje się terminarz zmagań w Europie i Ameryce:

Pierwsza runda:

  • Grupa A: 12-14 kwietnia
  • Grupa B: 16-18 kwietnia
  • Grupa C: 19-21 kwietnia
  • Grupa D 23-25 kwietnia

Druga runda:

  • Grupa A: 14-16 maja
  • Grupa B: 21-23 maja

Zmagania najlepszych europejskich zespołów odbywać będą się w studiu ESL w Wielkiej Brytanii, z kolei czołowym formacjom zza oceanu przyjdzie wybrać się do studia w Stanach Zjednoczonych. Nieznane jest, jak na razie, miejsce rozgrywania turnieju finałowego. Przypomnijmy, że poprzednia edycja odbyła się w Odense, a po historyczny triumf sięgnęło Astralis.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy datę premiery trybu Battle Royale w Battlefield V!

Dla tych, którzy nie mogą się już doczekać trybu Battle Royale w Battlefield V, mamy fantastyczną wiadomość. Burza Ognia, bo tak nazywa się wspomniany...