fot. ESL/Adam Łakomy

pro100 powalczy w Warszawie o awans na GG League

Na liście uczestników Ł3 Gaming Convention pozostało już tylko jedno wolne miejsce. Wszystko za sprawą pro100, które zapewniło sobie występ na polskiej ziemi dzięki triumfowi w trzecich otwartych eliminacjach.

Wschodnioeuropejska piątka przystąpiła do rywalizacji osłabiona nieobecnością Leonarda „kenzora” Volodarchuka, jednak zastępujący go Vyacheslav „Art1st” Lyadnov świetnie wywiązał się ze swojego zadania. Na drodze do finału pro100 ograło między innymi polskie average25iqbutheadshots oraz Syman Gaming, a w decydującym meczu starło się ze składem do niedawna reprezentującym Team 3DMAX. Drużyna z Europy Zachodniej postawiła swoim rywalom zdecydowany opór, ale nie była w stanie wygrać żadnej potyczki, zdobywając kolejno dziewięć oraz czternaście oczek.

O przepustkę do Warszawy naturalnie walczyło także wiele rodzimych formacji, a najlepiej z nich poradziła sobie Actina PACT. Kamil „Sobol” Sobolewski wraz z kolegami dotarli do półfinału, w którym wyraźnie uznali wyższość wspomnianego już wcześniej ex-3DMAX.

Lista uczestników warszawskiego wydarzenia obecnie wygląda następująco:

2k19PL ALTERNATE aTTax Codewise Unicorns devils.one
NEXTVIYGRAEM NoChance pro100

Początek ostatnich internetowych kwalifikacji zaplanowany jest na godzinę 16:00 w najbliższą niedzielę. Ł3 Gaming Convention odbędzie się natomiast na stadionie Legii Warszawa między 23 a 24 marca. Zwycięzca tego turnieju w lipcu pojawi się w Poznaniu, by wziąć udział w GG League z pulą nagród o wysokości 100 tysięcy euro.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
promisq, H2K, EU LCS 2018 Spring Split

promisq wspierającym G2 w meczu z Fnatic

We wtorek G2 ogłosiło pozyskanie nowego wspierającego, Hampusa "promisq" Abrahamssona w związku z problemami zdrowotnymi Mihaela "Mikyxa" Mehle. Od te...