fot. EA

Stypendium dla najlepszych graczy Apex Legends? W USA to możliwe

Apex Legends to absolutny hit na rynku gier komputerowych w ostatnich tygodniach. W produkcję Respawn Entertainment w zaledwie miesiąc od momentu premiery zagrało aż 50 milionów osób, co bez dwóch zdań jest niebotycznym wynikiem. Nic więc dziwnego, że przeróżne branże starają się wykorzystać rosnącą popularność tytułu na swoją korzyść. Mało kto spodziewał się jednak, że miesiąc po premierze doczekamy się pierwszej uczelni, która zaoferuje stypendium dla najlepszych graczy Apex Legends.

Znajdujący się w stanie Massachusetts Becker College najwidoczniej doskonale wie, jak zachęcić młodych ludzi do zgłaszania swoich aplikacji. Becker College zdecydował się rozpoczać współpracę z Teamem Genji oraz Helix esports, aby pomóc najlepszym zawodnikom Apex Legends połączyć profesjonalne granie z edukacją. – Naszym celem jest danie najlepszym graczom Apex Legends unikalnej szansy na połączenie swojego talentu z edukacją. Becker jest podekscytowany możliwością ukształtowania przyszłości profesjonalnego gamingu – mówi główny menadżer ds. esportu w Becker College, Timothy Loew.

Program stypendialny zapewni najbardziej umiejętnym graczom Apeksa nawet 5 000 dolarów na edukację w momencie podjęcia nauki na uczelni. Chętni spróbowania swoich sił mogą zapisać się na rekrutację pod tym adresem. Jednakże gracze mogą zwiększyć swoje szanse na uzyskanie stypendium poprzez udział w Helix Esports Apex Legends Combine Tournament, które będzie miało miejsce w New Jersey na początku kwietnia. Wtedy też Team Genji wykorzysta platformę analityczną, aby określić, którzy gracze powinni złożyć aplikację o stypendium. Specjalna platforma zaprojektowana dla Teamu Genji została stworzona przez absolwentów Harvardu oraz MIT (Massachusetts Institute of Technology), dlatego też w teorii powinna ona pomóc wyłonić najlepiej zapowiadających się zawodników.

Co ciekawe Becker College ma także konkretne plany wobec wybranych do programu stypendialnego studentów, bowiem jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, jesienią 2019 powstać ma uczelniana drużyna Apex Legends. Nie jest to jednak pierwsza inicjatywa esportowa uczelni z Massachusetts. Becker College jest pierwszą szkołą wyższą w Stanach Zjednoczonych, która oferuje tytuł licencjata z zarządzania esportem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NEO wystąpił w filmie promującym powrót World Cyber Games

Sprawdziły się nasze doniesienia odnośnie powodu wyprawy Filipa "NEO" Kubskiego do Korei. Pod koniec lutego informowaliśmy, że Polak ma nagrać klip pr...