fot. Riot Games

Historia się powtarza – nowicjusz ponownie lepszy od weterana. EXCEL zwycięża Vitality

Starcie SK Gaming z Rogue nie było jedynym dzisiaj, w którym Polacy stanęli naprzeciw siebie. W niedawno zakończonym meczu Teamu Vitality z EXCEL w akcji zobaczyliśmy Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego i Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego. Niespodziewanie to zespół nowicjusza League of Legends European Championship okazał się lepszy, co znacznie utrudniło sytuację Vitality w tabeli.

Team Vitality 0:1 EXCEL

Jak na starcie dwóch drużyn z przeciwnych stron rankingu, początkowe minuty były bardzo zacięte. To Marc „Caedrel” Lamont przelał pierwszą krew, ale sam szybko został pokonany przez Daniele „Jiizuke” di Mauro. Z czasem Vitality radziło sobie coraz lepiej, lecz stan złota był wyrównany dzięki zniszczeniu pierwszej wieży przez EXCEL. Co więcej, to podopieczni brytyjskiej organizacji jako pierwsi zniszczyli całą zewnętrzną linię obrony rywali, dzięki czemu mogli grać agresywniej w mid-game.

Mystiques i spółka ruszyli z kopyta w 26. minucie po zabiciu pierwszego Nashora. Szybko pozbyli się pozostałych wież wewnętrznych, a po wyłączeniu z gry Lee „Mowgliego” Jae-hy skoncentrowali swoje siły na wieżach przy inhibitorze oraz samych inhibitorach. Na tym jednak nie poprzestali – wykorzystując przewagę liczebną ruszyli na struktury przy Nexusie i po ostatniej walce drużynowej zadali ostatni cios w najważniejszy budynek oponentów jeszcze przed upływem 29. minuty.

Na koniec dzisiejszego wieczoru z LEC do walki staną FC Schalke 04 i Origen. Pełny harmonogram, dotychczasowe wyniki oraz inne informacje dotyczące wiosennej rundy LEC 2019 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

compLexity prowadzi rozmowy z 15-letnim graczem?

Na ostatnim Majorze w Katowicach compLexity Gaming nie zdołało obronić wywalczonego kilka miesięcy wcześniej statusu legendy. Peter "stanislaw" Jarguz...