fot. Wisła Płock

Wisła Płock triumfuje podczas FIFA 19 Ekstraklasa Cup

W trwającym sezonie Wisła Płock nie radzi sobie w Ekstraklasie zbyt dobrze i na ten moment jest poważnie zagrożona spadkiem do I ligi. Zupełnie inaczej wyglądało to jednak na wirtualnych boiskach – reprezentanci Nafciarzy okazali się bowiem najlepsi podczas rozegranego dziś w Warszawie FIFA 19 Ekstraklasa Cup.

Drużyna złożona z Tomasza „Bryke’a” Beczaka oraz trenującego w rezerwach Wisły Adriana Szczutowskiego nie miała sobie równych i już przez fazę grupową przebrnęła niczym burza. Płocczanie pokonali bowiem każdego ze swoich rywali, wśród których znalazły się Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok oraz Lech Poznań. Na tym jednak zespół ten nie poprzestał i w ćwierćfinale rozgromił Pogoń Szczecin aż 3:0! Dopiero Zagłębie Lubin jakkolwiek postawiło się późniejszym triumfatorom, uznając ich wyższość po wyrównanym starciu wynikiem 2:3.

Wówczas przed Wisłą pozostał już tylko wielki finał, w którym przyszło jej zmierzyć się z innym outsiderem sportowych rozgrywek, Miedzią Legnica. Mateusz Żyro i Wojtek „Kinetyk” Wasylkowicz, bo to oni przywdziali barwy ekipy z województwa dolnośląskiego, nie prezentowali się co prawda tak fantastycznie jak ich rywal, ale wcześniej w pokonanym polu pozostawili m.in. wspomnianą Pogoń oraz Lechię Gdańsk. Na Płock to już jednak nie wystarczyło – co prawda to Miedziowi otworzyli stan spotkania finałowego, ale potem strzelali już tylko Płocczanie, którzy ostatecznie wygrali w stosunku 2:1.

Końcowa klasyfikacja FIFA 19 Ekstraklasa Cup prezentuje się następująco:

1. Wisła Płock
2. Miedź Legnica
3. Zagłębie Lubin
4. Lechia Gdańsk
5-8. Górnik Zabrze, Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Zagłębie Sosnowiec
9-16. Arka Gdynia, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna NEO i pashy odpada z eliminacji do Charleroi Esports

W drugich europejskich kwalifikacjach do Charleroi Esports 2019 udział wziął polski miks proche, w którego składzie znaleźli się chociażby byli zawodn...