fot. Ultraliga/Radosław Makuch

defles: Oczekuję wyrównanego widowiska, ale wyjdziemy z niego jako wygrani

Tuż przed spotkaniem drugiej rundy play-offów Ultraligi pomiędzy PRIDE a Illuminar Gaming zadaliśmy kilka pytań Damianowi „deflesowi” Filipowowi, zawodnikowi dolnej alei „Orłów”. Opowiedział nam on o swoich odczuciach dotyczących obecnej sytuacji w rozgrywkach, a także współpracy z Adrianem „Trymbim” Trybusem.


Mikołaj „rekd” Bryła: PRIDE przed sezonem nie było wskazywane jako faworyt rozgrywek. Gdzie ty umiejscawiałeś waszą drużynę? Jaki był wasz cel?

Damian „defles” Filipow: Rozumiem to, że nie byliśmy wysoko w rankingach ludzi, kiedy były takie drużyny jak IHG albo WP. Sam jednak wierzyłem, a nawet byłem pewny, że jesteśmy w stanie być w TOP4 i walczyć o TOP3.

W pierwszym spotkaniu play-offów gładko pokonaliście PACT. Spodziewałeś się po tej drużynie czegoś więcej? Jak myślisz, czemu w żaden sposób nie potrafiła ona nawiązać z wami rywalizacji?

Troszkę się bałem, że uda im się przygotować strategię, albo postacie, na które nie będziemy w stanie odpowiedzieć poprawnie, ale jak pokazała seria nie było takiej sytuacji. Brak rywalizacji wynika z tego, że jesteśmy poziom wyżej niż PACT.

Teraz zagracie w play-offach przeciwko Illuminar Gaming. Choć początek sezonu był dla tej ekipy bardzo słaby, to z dnia na dzień idzie coraz lepiej. Jak trudny będzie to rywal? Czego po nim możesz się spodziewać?

Po rozegranej serii na Wisłę Płock udało nam się zaobserwować co idzie im najlepiej i gdzie popełniają błędy, więc nie czuję, że mogą nas jakoś bardzo zaskoczyć. Nasze przygotowania szły pełną parą i oczekuję wyrównanego widowiska, ale wyjdziemy z niego jako wygrani.

Na dolnej alei zmierzysz się z Pukim i delordem. Co sądzisz na temat tego duetu? Jak porównałbyś go do tego, co tworzysz razem z Trymbim?

Wydaję mi się, że ja i Trymbi dostajemy troszkę więcej od drużyny niż puki i delord, więc trudno nas porównać. Mam wrażenie, że pełnimy inne role w drużynie jako botlane’y, ale uważam, że jako całość są dobrzy, tylko delord czasami lubi przytrollować na linii.

Jakim zawodnikiem jest Trymbi? Wasza współpraca wygląda bardzo dobrze, a on sam jest czołowym wspierającym ligi.

Kiedy zaczynaliśmy grać delikatnie przypominał mi Erdote. Trymbi to bardzo dobry, mechaniczny support, który mało wiedział o grze. Byłem w stanie bardzo szybko przekazać mu wiedzę na różne tematy i choć ciągle ma braki, to jeśli będzie ciężko pracował to na pewno będzie jednym z najlepszych supportów w polskiej lidze. Wydaje mi się też, że wejdzie na wyższy poziom, ale obecnie jest już bardzo wysoko.

W kolejnym etapie Twoja drużyna może trafić na devils.one lub Rogue Esports Club. Którego przeciwnika byś wolał? Który z nich ma większe szanse na to, że awansuje bezpośrednio do wielkiego finału?

Wolałbym grać na devils.one, ponieważ są słabszą drużyną, a co za tym idzie, Rogue przejdzie do kolejnego etapu i wygra Ultraligę bez większych problemów.

W barwach Szaty Maga nie udało Ci się zdobyć żadnego trofeum. Myślisz, że to jest ten czas, żeby w końcu podnieść puchar za polskie rozgrywki?

Teraz na pewno nie, ale  w tym roku wydaje mi się, że jest taka możliwość.

W PRIDE gracie bez obecności trenera. Wydaje mi się, że niejako pełnisz jego rolę w drużynie. Możesz to potwierdzić? W jaki sposób przygotowujecie się bez kogoś nad sobą?

To prawda, delikatnie pełnię rolę trenera, ale nie tylko ja. Bardzo mi pomaga Konektiv. Problemy pojawiają się w momencie kiedy ja i Karol nie jesteśmy w stanie zobaczyć jakiegoś błędu, co zdarza się rzadziej niż na przykład momenty, kiedy mamy inne opinie na temat tego jak powinniśmy rozegrać dany etap. Wtedy nie mamy nikogo kto by nam powiedział co jest lepsze i w takiej chwili miejsce ma obszerna dyskusja.

Na samo zakończenie – skąd u Ciebie taka miłość do gry Ezrealem? W obecnym sezonie Ultraligi rozegrałeś nim aż połowę gier. Co stanowi o tym, że to tak mocna postać?

Ezreala lubię przez fakt, że ma bardzo ciekawy skill set, dużo skillshotów i jest bezpiecznym championem. Nie traci na obrażeniach i to jest powód czemu ta postać jest tak mocna. Trudno jest powiedzieć o słabych aspektach tego bohatera, bo jest ich bardzo mało i prawie zawsze jest dobrym wyborem w różnych kompozycjach.

Dziękuję ci bardzo, życzę powodzenia w spotkaniu z Illuminar Gaming.

Dzięki wielkie!

Śledź zawodnika na Twitterze – Damian „defles” Filipow
Śledź autora wywiadu na Twitterze – Mikołaj Bryła

Starcie Illuminar Gaming z PRIDE w drugiej rundzie play-offów Ultraligi zostanie rozegrane już jutro o 17:00. Wszystkie informacje na temat pierwszego sezonu tych rozgrywek znajdziecie tutaj:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaj Octane'a, nowego bohatera Apex Legends!

Wczorajszego wieczoru wszyscy fani Apex Legends w końcu otrzymali oficjalne informacje na temat wyczekiwanej tygodniami Przepustki Bojowej, dzięki któ...