fot. Michał Jaworski

SUPER GAME e-sport w Turku dobiegło końca

Po dwóch dniach zmagań SUPER GAME e-sport opuszcza Turka. To właśnie w znajdującym się w województwie wielkopolskim mieście miejsce miała kolejna odsłona rywalizacji w ramach LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie, ale nie tylko – na zgromadzonych w miejscowej Hali Sportowej czekały również inne atrakcje.

Podczas krajowych rozgrywek szkolnych najlepsze okazało się AZS UEK SMS Kraków, chociaż nie da się ukryć, że gościom z Małopolski nie przyszło to łatwo. Walka była bowiem niezwykle zacięta i krakowscy uczniowie dopiero rzutem na taśmę ograli w wielkim finale Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu. O wiele bardziej jednostronnie wyglądała natomiast rywalizacja w sygnowanym przez HIRO Quersus Pucharze Polski, bo tutaj Rekord Gaming Black z łatwością rozprawił się w decydującym meczu z Young Talents, wygrywając wynikiem 2:0.

Pośród pań triumfowały natomiast, podobnie jak wcześniej w Gnieźnie, Duchy Kuchenne, wyprzedzając m.in. Team Saiprah i GMWolves. Równolegle rozgrywane były również zawody FIFA 19 oraz Gran Turismo Sport, gdzie po pierwsze miejsca sięgali odpowiednio Patryk Mądrachowski i Kajetan Kubecki – ten drugi zgarnął zresztą zgarnął fotel gamingowy marki Quersus. A na koniec warto wspomnieć, że publika, która dopisała wyjątkowo, także mogła rywalizować między sobą w strefie free2play, gdzie toczyły się zmagania m.in. w Counter-Strike’a, League of Legends oraz legendarne Deluxe Ski Jump.

Końcowa klasyfikacja zawodów, które odbyły się w Turku prezentuje się następująco:

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

1. Rekord Gaming Black
2. Young Talents
3. Bobaski Malutkie
1. AZS UEK SMS KRAKÓW
2. Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu
3. Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni

FIFA 19 1 vs 1

SUPER GIRLS e-sport

1. Patryk Mądrachowski
2. Tomasz Perliński
3. Kacper Karpiński
1. Duchy Kuchenne
2. Team Saiprah
3. GMWolves

Gran Turismo Sport – TAG Heuer

1. Kajetan Kubecki
2. Cyprian Włodarczyk
3. Paweł Chabier
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bany nie tylko na konta, ale i komputery – jak z cheaterami radzi sobie Apex Legends?

Nie da się ukryć, że wprowadzony na rynek na początku lutego bieżącego roku Apex Legends skradł serca fanów gier komputerowych. Zupełnie nowe podejści...