fot. WESG

AGO zaproszone na DreamHack Open Rio!

Świetny występ AGO Esports na światowych finałach WESG 2018 nie umknął uwadze organizatorów DreamHack Open Rio de Janeiro 2019. Polacy otrzymali bowiem ostatnie bezpośrednie zaproszenie na te rozgrywki.

Dla Jastrzębi będzie to powrót na turniej tej rangi po kilkumiesięcznej przerwie. Tomasz „phr” Wójcik i spółka ostatni raz na DH Open wystąpili we wrześniu w Montrealu, gdy uplasowali się na 3-4. pozycji. Bieżący rok AGO rozpoczęło od serii przeciętnych wyników w internetowych rozgrywkach, ale w Chinach doszło do przełomu. Nadwiślańska piątka pomyślnie przebrnęła przez prawie całą fazę pucharową WESG i dopiero w wielkim finale uznała wyższość Windigo Gaming. Dzięki wicemistrzostwu biało-czerwoni nie tylko wzbogacili się o 200 tysięcy dolarów, ale także awansowali do czołowej dwudziestki rankingu HLTV, co prawdopodobnie zaowocowało właśnie darmową przepustką do Brazylii.

Tak na ten moment wygląda lista uczestników DreamHack Open Rio:

AGO Esports AVANGAR eUnited FURIA Esports
Luminosity Gaming Sharks Esports Valiance & Co

Ostatniego uczestnika brazylijskiego turnieju wyłonią południowoamerykańskie eliminacje. Zawody główne odbędą się natomiast między 19 a 21 kwietnia. W puli nagród wydarzenia znajdzie się 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy komplet półfinalistów play-offów pierwszego etapu OWL

Podczas pierwszego etapu tegorocznego sezonu Overwatch League pozostaje coraz mniej niewiadomych. Ubiegłej nocy poznaliśmy dwie formacje, które uzupeł...