Elazer
fot. Jennika Ojala / ESL

Elazer awansuje do play-offów WCS 2019 Winter Europe

Dzisiaj dobiegła końca faza Ro8 europejskich zmagań World Championship Series 2019 Winter. Jedynym pozostałym w walce Polakiem był Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Reprezentant AGO Esports nie zamierzał jednak zakończyć swojej przygody z WCS Winter w tym miejscu i wywalczył awans do play-offów turnieju.

Początki polskiego Zerga w Ro8 nie były usłane różami. Elazer przegrał trzy z czterech rozegranych wczoraj pojedynków i razem z Tobiasem „ShoWTimEm” Sieberem byli na skraju eliminacji. Dzisiaj jednak nasz rodak poradził sobie znacznie lepiej, dwukrotnie triumfując i uznając wyższość tylko mistrza zeszłorocznego WCS – Joony „Serrala” Sotali. Z bilansem trzech zwycięstw i czterech porażek awansował do play-offów z piątego miejsca.

To jednak oznacza, że droga do mistrzostwa będzie niezwykle trudna, bowiem od końcowego triumfu Elazera dzielić będzie pięciu rywali. Faza pucharowa zostanie bowiem rozegrana w trybie gauntletu, a pierwszym przeciwnikiem Ogonowskiego będzie Julian „Lambo” Brosig. Ten sam Lambo, który pokonał gracza AGO w meczu o awans do Ro24 na Intel Extreme Masters Katowice.

W nadchodzącym meczu Elazer będzie miał okazję do odegrania się za porażkę w Stolicy Górnego Śląska. Czy ją wykorzysta? Przekonamy się 6 kwietnia, bowiem właśnie wtedy rozpoczną się finały WCS 2019 Winter Europe.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Games Clash Masters 2019 odbędzie się w innym terminie?

Od ponad miesiąca wiemy, że także w tym roku odbędzie się turniej spod szyldu Games Clash Masters. Wiele wskazuje jednak, że nie zostanie on zorganizo...