fot. Games Clash Masters

Games Clash Masters 2019 odbędzie się w innym terminie?

Od ponad miesiąca wiemy, że także w tym roku odbędzie się turniej spod szyldu Games Clash Masters. Wiele wskazuje jednak, że nie zostanie on zorganizowany w pierwotnie założonym terminie, co nie może dziwić – wszak w przypadku sztywnego trzymania się ogłoszonych wcześniej dat, zawody kolidowałyby z nadchodzącym Majorem.

Według podanego w połowie lutego scenariusza gdyńska impreza rozegrana zostałaby między 30 sierpnia a 1 września. Po kilku dniach okazało się jednak, że w tym samym czasie toczyć się będą zmagania w ramach Fazy Nowych Legend StarLadder Berlin Major 2019. To bez wątpienia wpłynęłoby negatywnie na frekwencję zarówno ma miejscu, jak i na streamie, nic więc dziwnego, że organizatorzy zaczęli szukać innego wyjścia. Fakt ten potwierdzili zresztą za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Po raz pierwszy Games Clash Masters odbyło się jesienią 2018 roku i wówczas po końcowy triumf sięgnęło Heroic, które w wielkim finale pokonało Team Kinguin. Także i tym razem w planach jest zaangażowanie ekip zarówno z kraju, jak i z zagranicy, które walczyłby między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzy azjatyckie drużyny pewne gry na IEM Sydney

Na liście uczestników Intel Extreme Masters Sydney 2019 pozostały już tylko cztery wolne miejsca. Dziś w Azji rozstrzygnięte zostały bowiem aż trzy tu...