fot. ESL/Bart Oerbekke

devils.one triumfuje w Warszawie! Diabły zagrają na GG League 2019

Fani devils.one mają dzisiaj powody do świętowania. Mikołaj „mouz” Karolewski i spółka pewnie wygrali oba zaplanowane na dziś spotkania w ramach Road to GG League 2019 – Stage #1 Warszawa i zapewnili sobie udział na poznańskim GG League 2019. Przed kilkoma minutami zakończył się finał turnieju rozgrywanego w stolicy Polski, w którym devils.one pokonało NoChance wynikiem 2:0.

devils.one 2 : 0 NoChance

(Road to GG League – Stage #1 Warszawa)
16 6 Train 9 12
10 3
 16 10 Dust2 5 8
6 3
Overpass

Początek starcia na Trainie należał do NoChance, ale mimo dwóch wygranych rund to devils.one rozpoczęło trzecią potyczkę z lepszym uzbrojeniem. Polacy nie zmarnowali tej przewagi i wysunęli się na prowadzenie 3:2, ale wówczas do głosu ponownie doszła europejska mieszanka. Runda po rundzie Mikail „Maikelele” Bill i spółka powiększali swój dorobek i choć raz po raz Diabły ugrywały pojedyncze oczka, to do przerwy NoChance miało dwa razy więcej punktów na koncie. Zgoła inaczej wyglądała druga połówka – choć raz jeszcze pistoletówka powędrowała na konto rywali Polaków, to nasi rodacy świetnie rozegrali force’a. Ta wygrana podbudowała graczy devils.one, którzy nie tylko wyrównali rezultat, ale nawet uzyskali trzypunktową przewagę. NoChance wykonało jeszcze jeden zryw, lecz dwie rundy z rzędu to wszystko, na co było stać zespół Maikelele. Końcówka należała już do Polaków, którzy domknęli pierwszą mapę wynikiem 16:12.

Po dość zaciętym Trainie mogliśmy spodziewać się przynajmniej tak samo wyrównanego Dusta2. devils.one miało jednak zupełnie inne plany na tę mapę i już od pierwszych minut pokazywało swoją dominację. Po raz pierwszy w tym meczu udało im się zgarnąć pistoletówkę, a świetna dyspozycja Wiktora „TaZa” Wojtasa i Karola „rallena” Rodowicza pozwoliła zapisać na koncie sześć punktów z rzędu przy wyniku 4:3. W końcówce jednak w szeregi Polaków wdarły się problemy i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 na korzyść Diabłów. Po zamianie stron devils.one wróciło na właściwe tory i po wygraniu pistoletówki zapisało na koncie trzy kolejne rundy. Podstawione pod ścianą NoChance wreszcie wzięło się do odrabiania strat, ale było zwyczajnie za późno. TaZ i spółka mieli aż osiem szans na zakończenie meczu bez dogrywki i swój sukces przypieczętowali przy drugiej okazji.

Dzięki wygranej w finale devils.one już teraz zapewniło sobie miejsce na GG League 2019 u boku x-kom teamu. Łącznie w poznańskim turnieju udział weźmie osiem formacji. Przegrany dzisiejszego finału, NoChance otrzymał 5 000 tysięcy złotych nagrody pocieszenia oraz miejsce w zamkniętych kwalifikacjach do GG League 2019. Pełną klasyfikację znajdziecie poniżej, a więcej informacji dotyczących zakończonego już turnieju możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

1. devils.one GG League 2019
2. NoChance 5 000 zł
3-4. Tricked Esport, ALTERNATE aTTaX 2 500 zł
5-6. Codewise Unicorns, pro100
7-8. 2k19PL, Actina PACT
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Elazer

Elazer awansuje do play-offów WCS 2019 Winter Europe

Dzisiaj dobiegła końca faza Ro8 europejskich zmagań World Championship Series 2019 Winter. Jedynym pozostałym w walce Polakiem był Mikołaj "Elazer" Og...