fot. Epic Games

Znamy szczegóły Fortnite World Cup. Walka o 40 milionów dolarów startuje już niebawem!

Epic Games nie zamierza zwalniać tempa i coraz skuteczniej umacnia swoją pozycję na rynku esportowym. Jednym z namacalnych dowodów wzmożonej pracy dewelopera jest organizacja coraz liczniejszych turniejów z ogromnymi pulami nagród. Takich, jak chociażby Fortnite World Cup, w którym do wygrania będzie w sumie astronomiczna kwota 40 milionów dolarów!

Twórcy gry podzielili się dziś informacjami co do kształtu wydarzenia. Zmagania rozpoczną się 13 kwietnia, kiedy wystartuje pierwszy tydzień otwartych kwalifikacji do turnieju. Wziąć udział może w nch niemal każdy. Jedynymi uwarunkowaniami są konieczność posiadania konta z co najmniej 15 poziomem oraz skończone minimum 13 lat. Eliminacje trwać będą aż dziesięć tygodni, a podczas każdej z części zmagań graczom przyjdzie zawalczyć o milion dolarów.

Ten etap rywalizacji odbędzie się w całości online, a najlepsi przedstawiciele poszczególnych regionów świata otrzymają przepustkę na światowe finały. Decydująca faza Fortnite World Cup zaplanowana jest natomiast na 26-28 lipca i odbędzie się w Nowym Jorku. Podczas niej do podziału będzie pozostała część wspomnianej puli nagród – na konta zawodników trafi łącznie 30 milionów. Poza tym triumfator zmagań zostanie uhonorowany tytułem mistrzowskim.

Pełne informacje na temat turnieju znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiana na liście uczestników StarSeries Season 7. Vitality zgarnia zaproszenie last minute

Wycieczka na ostatnią chwilę to zdecydowanie nie jest obce pojęcie dla graczy Teamu Vitality. Drużynie z Europy Zachodniej przypadło bowiem zaproszeni...