fot. ESL

PACT odpada z play-offów ESEA Advanced, x-kom gra dalej

Jeszcze w poprzednim sezonie Actina PACT rywalizował w ESEA Mountain Dew League i mimo spadku miał nadzieję na szybki powrót na drugi szczebel rozgrywek. Teraz wiemy już jednak, że będzie o to o wiele trudniej, bo rodzima formacja straciła szansę na awans poprzez ESEA Advanced.

Przypomnijmy, że w etapie ligowym Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka przegrali tylko cztery z szesnastu rozegranych przez siebie spotkań i pewnie zagwarantowali sobie miejsce w fazie pucharowej. W jej pierwszej rundzie przyszło im się natomiast zmierzyć z węgierskim 1998, w składzie którego próżno było szukać rozpoznawalnych nazwisk. A mimo to właśnie Węgrzy opuszczali serwer w glorii zwycięzców, pokonując PACT 2:1! Zresztą już na pierwszej mapie, Inferno, widać było, że polska piątka może mieć problemy z wygraniem swojego pojedynku. I faktycznie tak było, bo chociaż później udało jej się wyrównać stan starcia na Trainie, to finalnie i tak poległa po porażce na Mirage’u, odpadając tym samym z play-offów.

W grze pozostaje natomiast x-kom team. Podopieczni Neila „Neila_M” Murphy’ego w dwóch mapach ograli bowiem fińskie SJ Gaming, które tylko podczas pierwszej potyczki było w stanie postawić im większy opór. Wtedy to na Trainie byliśmy przecież nawet świadkami dogrywki, która, podobnie jak regulaminowy czas gry, miała bardzo wyrównany przebieg. Triumf Polaków stał się więc faktem dopiero przy wyniku 19:17. O wiele łatwiej było natomiast na Overpassie, bo tam x-kom od początku aż do końca kontrolował przebieg spotkania i bardzo szybko przypieczętował swój awans do kolejnej fazy zmagań.

Komplet poniedziałkowych wyników prezentuje się następująco:

25 marca

1/16 finału

20:30 x-kom team 2:0 SJ Gaming
Train 19:17
Mirage 16:8
20:30 Actina PACT 1:2 1998
Inferno 7:16
Train 16:5
Mirage 9:16

Na tym nie koniec emocji związanych z polskimi drużynami. Wszystko dlatego, że już dziś swoje mecze rozegrają Codewise Unicorns i average25iqbutheadshots. Problem jednak w tym, że formacje te trafiły bezpośrednio na siebie i już za kilka godzin dla jednej z nich przygoda z fazą pucharową ESEA Advanced się zakończy.

Wtorkowy harmonogram starć Polaków wygląda następująco:

26 marca

1/16 finału

20:30 average25iq vs Codewise Unicorns BO3

Play-offy ESEA Advanced potrwają do 8 kwietnia. Triumfator rozgrywek zapewni sobie bezpośredni awans do ESEA Mountain Dew League, natomiast ekipy z miejsc od drugiego do czwartego będą musiały powalczyć o promocję poprzez turniej barażowy.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sześć porażek z rzędu – PACT na dnie Challenger League

Miała być walka o awans, będą rozpaczliwe próby utrzymania – wygląda na to, że bieżący sezon Challenger League Polacy z Actina PACT mogą spisać już na...