STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Porażka x-komu w pierwszym meczu LOOT.BET Season 2

Choć x-kom team w ostatnich dniach rzadko zawodził w zmaganiach internetowych, to tym razem nasi rodacy musieli uznać wyższość rywali. Oskar „oskarish” Stenborowski i spółka po zaciętym boju przegrali z Tricked Esport, jednak wciąż liczą się w walce o awans do play-offów LOOT.BET Season 2.

x-kom team 1 : 2 Tricked Esport

(LOOT.BET Season 2)
16 10 Nuke 5 11
6 6
(2) 17 10 Train 5 19 (4)
5 10
13 8  Dust2 7 16
5 9

Od początku batalii na Nuke’u byliśmy świadkami prawdziwej dominacji x-komu, który po stronie defensywnej prezentował się z naprawdę dobrej strony. Polacy stracili rozpęd dopiero po ósmym starciu, gdy Tricked zaczęło powoli wracać do meczu i zainkasowało trzy oczka z rzędu. Biało-czerwoni wkrótce odzyskali jednak wigor, choć wygrywanie rund nie przychodziło im już tak łatwo jak w początkowej fazie meczu. W drugą część potyczki lepiej weszli Duńczycy, ale nasi rodacy nie stracili koncentracji i krok po krok zaczęli powiększać swój dorobek. Świetna akcja Michała „mono” Gabszewicza w sytuacji 1vs3 pozwoliła x-komowi osiągnąć pułap piętnastu punktów, a chwilę później wyjść na prowadzenie w całym meczu.

Pierwsza pistoletówka na Trainie padła łupem Tricked, lecz Daniel „STOMP” Płomiński wraz z kolegami błyskawicznie przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania. Raz za razem x-kom przełamywał obronę rywali, którzy byli w stanie tylko bezradnie obserwować kolejne natarcia Polaków. Skład ze Skandynawii co prawda na moment wrócił do żywych, ale nadwiślańska ekipa nie dała się wybić z rytmu i przed przerwą cieszyła się pięcioma oczkami przewagi. Po zmianie stron obraz gry uległ jednak zmianie i teraz to Duńczycy stali się stroną przeważającą. Nicolai „HUNDEN” Petersen i spółka wkrótce odzyskali nawet prowadzenie, ale biało-czerwoni nie dali się zepchnąć do defensywy i czekała nas dogrywka. W tej presję lepiej wytrzymało niestety Tricked, które doprowadziło do remisu w całym meczu.

Jeśli przez późną porę ktoś liczył, iż trzecia mapa nie przyniesie już żadnych emocji, to musiał się nieźle rozczarować. Decydującego Dusta2 lepiej rozpoczęło Tricked, które przeprowadziło sześć skutecznych ataków z rzędu. Wtedy do roboty wziął się x-kom, który dzięki udanej końcówce pierwszej połowy przez przerwą znów wyszedł na czoło. Polacy ponownie okazali się jednak słabsi od swoich oponentów w strzelaniu z pistoletów i mimo czterech kolejnych wygranych rund nie odebrali Tricked ducha walki. Duńczycy skondensowali swoje szyki obronne i tracąc już tylko jedno oczko dokończyli dzieła zniszczenia.

Dziś do akcji w LOOT.BET Season 2 wkroczy AGO Esports, które o 18:00 podejmie skandynawskie Nordavind. W czwartek na serwerze pojawi się natomiast Virtus.pro, które stanie w szranki z Nemigą Gaming. Nadwiślańskie formacje potrzebują trzech zwycięstw w pięciu próbach, by dostać się do play-offów imprezy. W puli nagród turnieju znalazło się 30 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – poprawki na Vertigo, Nuke'u i Abbey

Dziś Valve uraczyło nas pierwszą w tym miesiącu aktualizacją Counter-Strike'a: Global Offensive. W tej próżno szukać jednak jakichś rewolucyjnych zmia...