fot. ESL/Damian Gątkiewicz

kNg i destiny nie wystąpią w ESL Pro League

Dzisiejsza informacja raczej nie ucieszy kibiców INTZ eSports. Okazuje się bowiem, że ich ulubiona drużyna podczas nadchodzącego ESL Pro League będzie musiała radzić sobie bez pomocy Vito „kNg” Giuseppego i Lucasa „destiny’ego” Bullo. Obu Latynosów z gry wykluczyły problemy natury wizowej.

Do startu rozgrywek pozostało już niewiele czasu, nie ma więc szans, by INTZ na czas załatwiło wszystkie formalności natury prawnej. Wobec tego pewne jest, że kNg i destiny’ego podczas rozrywek nie zobaczymy – przypadku Giuseppego nie jest to zresztą pierwsza taka sytuacja. 24-latek już w przeszłości miał kłopoty z uzyskaniem wizy uprawniającej go do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych, a następstwem tego było m.in. wycofanie się jego poprzedniej drużyny, 100 Thieves, z udziału w ELEAGUE Major Boston 2018.

Na swoje szczęście INTZ szybko znalazło zastępstwo. Jedno ze zwolnionych miejsc zajmie Gustavo „SHOOWTiME” Gonçalves, który otrzymał od Imperial e-Sports, gdzie obecnie gra, pozwolenie na tymczasową pomoc rodakom. Ponadto do składu powróci także João „horvy” Horvath, który w połowie stycznia wylądował na ławce rezerwowych. Niemniej 20-latek zapowiedział już, że faza grupowa EPL będzie ostatnim turniejem, podczas którego przywdzieje barwy INTZ – 15 kwietnia stanie się on bowiem wolnym zawodnikiem.

W tej sytuacji skład INTZ eSports podczas ESL Pro League Season 9 będzie prezentować się następująco:

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Alexandre „xand” Zizi
  • Gustavo „yeL” Knittel
  • João „horvy” Horvath – zmiennik
  • Gustavo „SHOOWTiME” Gonçalves – zmiennik
  • Alessandro „Apoka” Marcucci – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Była Warszawa, pora na Swarzędz. Przed nami kolejne eliminacje do GG League 2019

Dwa tygodnie po warszawskich eliminacjach przyszła pora na eliminacje swarzędzkie. To właśnie w tym wielkopolskim mieście już dziś rozpocznie się drug...