fot. GameInside.ua

Na`Vi otwiera dywizję Apex Legends. Na pokładzie Clawz i cYpheR

Mimo że słupki oglądalności Apex Legends w serwisach streamingowych od jakiegoś czasu nie powalają, to profesjonalne organizacje nadal widza potencjał esportowy w tytule od Respawn Entertainment. Dziś do grona posiadających dywizję w Apeksie klubów dołączyło Natus Vincere, które postanowiło zatrudnić Alexeia „cYpheRa” Yanushevsky’ego oraz Nikitę „clawza” Marchinsky’ego, a także zapowiedziało, że wkrótce do tej dwójki dołączy kolejny zawodnik.

– Apex Legends to nowy tytuł na scenie esportowej. Aktualnie wciąż się stabilizuje, stawiając swoje pierwsze kroki, a więc najbliższa przyszłość nie będzie zatem taka łatwa. Pragniemy podziękować Andrey’owi Gorodenskiemu oraz Yevhenowi Zolotarovi ( dyrektor ds. esportu oraz główny menadżer w Na`Vi – przyp.red.) za zaufanie. Clawz i cYpheR są prawdziwymi profesjonalistami, którzy potrafią pracować ciężko, aby osiągnąć wyniki. Obiecujemy fanom Na`Vi, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby was nie zawieść! – mówi w oficjalnym oświadczeniu menadżer dywizji Apex Legends, Aleksandr Kravchuk.

Zarówno cYpheR, jak i clawz są znanymi postaciami w esporcie świecie esportu, a mianowicie Quake’a. Pierwszy z nich był związany z tym tytułem od 2006 roku, bowiem to wtedy stawiał pierwsze kroki na esportowej scenie Quake’a. Yanushevsky do niedawna rywalizował w Quake Champions pod banderą Nemiga Gaming, a wcześniej wdziewał także trykot Virtus.pro. Zawodnik ten ma na swoim koncie liczne triumfy w przeróżnych międzynarodowych turniejach i zdecydowanie był jednym z lepszych graczy Quake’a na świecie. clawz z kolei po raz pierwszy pojawił się w profesjonalnych zawodach dopiero w 2015 roku, ale to nie przeszkodziło mu w zajęciu pierwszego miejsca zarówno w indywidualnym, jak i drużynowym turnieju podczas Mistrzostw Świata w Quake’a w 2017 roku, a także w zwyciężeniu wszystkich napotkanych rywali w dwóch ostatnich odsłonach QuakeConu.

Scena Quake Champions od jakiegoś czasu stanęła w miejscu, żeby nie powiedzieć, że zaczęła zanikać. Nic więc dziwnego, że zawodnicy oraz organizacje zaczynają patrzeć w kierunku Apex Legends, które zresztą wydaje się być bardzo podobnym tytułem do Quake Champions pod względem mechaniki gry. Pierwszą okazją do zobaczenia cYpheRa i clawza w barwach Natus Vincere będzie TwitchCon 2019, który będzie miał miejsce 13-14 kwietnia w Berlinie.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fortnite World Cup

Finały Fortnite World Cup odbędą się na największym na świecie stadionie tenisowym

Twórcy Fortnite'a od momentu poważnego zainteresowania się rynkiem esportowym dążą do tego, by ich produkt był zawsze naj. Największa pula nagród czy...