mousesports
fot. ESL/Bart Oerbekke

Drugie zwycięstwo mouz w EPL Season 9. OpTic pokonane po trzech mapach

Zakończył się kolejny mecz rozgrywany w ramach 9. sezonu ESL Pro League. Tym razem OpTic Gaming podjęło mousesports, które po jednostronnych dwóch pierwszych mapach i wyrównanej trzeciej ostatecznie zatriumfowało 2:1.

mousesports 2 : 1 OpTic Gaming

(ESL Pro League Season 9 – grupa A)
16 11 Overpass 4 7
5 3
4 2 Dust2 13 16
2 3
16 9 Train 6 11
7 5

Reprezentanci mousesports byli bezkonkurencyjni w pierwszej połówce gry na Overpassie. Po trzech oczkach zgarniętych przez wielonarodowościową formację Duńczycy wygrali swoją pierwszą rundę, po czym ponownie zaczęli być gromieni przez ekipę Özgüra „woxica” Ekera. Dopiero tuż przed zamianą stron OpTic Gaming zdołali zdobyć trzy następne punkty i po raz pierwszy w tym meczu zmusić rywali do gry eco. W drugiej pistoletówce zatriumfowali Skandynawowie, ale Myszy od razu po zebraniu funduszy na grę z pełnym wyposażeniem znów ruszyły do ataku i tracąc łącznie jeszcze tylko jedno oczko zakończyły pojedynek wynikiem 16:7.

Na Duście2 gra zawodników OpTic wyglądała całkowicie inaczej niż na poprzedniej mapie. Pojedynek rozpoczęli oni od wygrania pistoletówki, ale nie udało im się za to pokonać rywali w rundzie force. Duńczycy bez problemów jednak ponownie wysunęli się na prowadzenie 13:1, a następnie mimo usilnych starań pozwolili rywalom na domknięcie połówki, która zakończyła się jedenastopunktową przewagą Skandynawów. Po zamianie stron OpTic wygrało pistoletówkę, a po dwóch następnych stratach ostatecznie zakończyła pojedynek na drugiej mapie wynikiem 16:4.

Pierwsza część rozgrywki na Trainie była dość wyrównana. Mecz rozpoczął się od triumfu OpTic w pistol-rundzie, lecz mouz niechybnie odbiło force’a i wyszło na prowadzenie. Duńczycy w następnych minutach zdołali odrobić część straconych oczek, ale ostra gra Myszy pozwoliła im wykonać to zadanie tylko częściowo, przez co przegrywali 6:9 przed zamianą stron. W drugiej połówce Kristian „k0nfig” Wienecke i jego koledzy doprowadzili do remisu, lecz ekipa Robina „ropza” Koola ponownie pokazała nam swoją niezłą grę i z jeszcze tylko dwoma porażkami zakończyła starcie wynikiem 16:11.

Za chwilę rozpocznie się kolejne spotkanie w ramach 9. sezonu EPL. W nim zobaczymy North, które podejmie ex-Space Soldiers. Transmisję z tego pojedynku dostępna będzie na kanale ESL Polska. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji z tej imprezy.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Origen

Koniec marzeń o obronie tytułu! Origen pokonuje Fnatic w półfinale LEC

W dotychczasowej historii LEC (oraz wcześniej EU LCS) gracze Fnatic siedem razy podnosili trofeum. Na ósmą okazję ku temu fani pomarańczowo-czarnych b...