fot. Marceli "Guti" Kaźmierczak / PACT

Trwają pierwsze kwalifikacje do ESL One Cologne. PACT ostatnim polskim przedstawicielem

W sobotnie popołudnie rozpoczęły się pierwsze europejskie otwarte kwalifikacje do tegorocznej edycji ESL One Cologne. Do rywalizacji przystąpiło kilka znanych i mniej znanych polskich formacji Counter-Strike: Global Offensive, ale na placu boju po kilku godzinach rywalizacji utrzymał się wyłącznie Actina PACT.

Termin eliminacji do legendarnych niemieckich zawodów nie był idealny dla rodzimych ekip, wszak na ten weekend zaplanowano również m.in. zamknięte kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Z tego właśnie powodu na starcie nie stanęło aż tak wielu przedstawicieli rodzimej sceny. Obok wspomnianego już PACT-u do zmagań przystąpili także chociażby gracze devils.one, Izako Boars czy average25iq.

Zaskakująco wcześnie, bo już na drugiej rundzie, zakończyły się zmagania dla Diabłów. Wiktor „TaZ” Wojtas i jego kompani stanęłi wówczas w szranki z ekipą Michała „MOLSIEGO” Łąckiego i, ku zdziwieniu swoim oraz kibiców, musieli uznać jej wyższość w stosunku 12:16. average25iq po spotkaniu z DV1 wygrało jeszcze jeden mecz, by następnie odpaść po porażce w czwartej kolejce. W tym samym etapie zakończyły się również zmagania dla Izako Boars, których oprawcą została formacja Apeks.

Reprezentanci Actina PACT pomścili jednak rodaków z organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego. Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka stanęli bowiem ze wspomnianym Apeks do walki w rundzie numer pięć i wygrali 16:13, a następnie ograli Balderisnor do 8. Dzięki temu srebrni medaliści ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski zameldowali się w spotkaniu, którego stawką będzie awans do zamkniętych kwalifikacji do ESL One Cologne 2019.

Decydujące o promocji spotkania zostały zaplanowane na niedzielny wieczór. Po jednej stronie drabinki Team Spirit zagra z Heroic, zaś po drugiej PACT zmierzy się z Chaos. Oba spotkania odbędą się w trybie BO3, pierwsze z wymienionych rozpocznie się o 18:00, a drugie zaraz po jego zakończeniu.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

North lepsze od ex-Space Soldiers w ESL Pro League

Za nami drugi dzień zmagań w ramach europejskiej dywizji 9. sezonu ESL Pro League. W grupie A sprawa bezpośredniego awansu na finały tej prestiżowej l...